*30η αγωνιστική

*Νωρίτερα στη σεζόν: Κέλτι Χαρτς – Ελγκιν 1-1, Ελγκιν – Κέλτι Χαρτς 2-0, Κέλτι Χαρτς – Ελγκιν 4-0

ΕΛΓΚΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς:  Η Ελγκιν έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Αννάν, με όλα τα γκολ να μπαίνουν στο δεύτερο ημίχρονο. Βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του Γκος στο 46’, ισοφάρισε με τον Χέστερ στο 55’, αλλά πάλι ο Γκος την έβαλε στο ρόλο του κυνηγού, με το δεύτερο του τέρμα στ ο 60ο λεπτό.

Η Ελγκιν ηττήθηκε με 2-1 εκτός έδρας από την Αννάν, χάνοντας ξανά έπειτα από δύο αγώνες που δεν είχε χάσει. Στο γήπεδό της πάντως κέρδισε τον πιο πρόσφατο αγώνα, έπειτα από δύο συνεχόμενες ήττες εκεί.

Παραμένει χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, βρίσκεται πλέον στην 8η  θέση  του, αλλά διατηρεί σημαντική απόσταση ασφαλείας από την τελευταία που οδηγεί στα πλέι οφς για την σωτηρία, ούσα στο +10 από αυτήν.

Χτύπησε και έχασε τον τελευταίο αγώνα ο αμυντικός Σπαρκ που είναι αμφίβολος για σήμερα.

Ελγκιν Στατιστικά

*Εχει 3/5 N/G μαζί με under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 10/17 under 2,5 εντός έδρας, 10/14 στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΕΛΤΙ ΧΑΡΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: H Κέλτι Χαρτς έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Αλμπιον Ρόβερς, σε ένα παιχνίδι που ήταν κακή, ενώ απέφυγε την ήττα παρόλο που έπαιξε για περίπου 30 λεπτά με παίκτη λιγότερο.

Η Κέλτι Χαρτς έμεινε στο 0-0 εκτός έδρας με την Αλμπιον Ρόβερς, ίσως και επηρεασμένη από το γεγονός πώς λόγω ενός λάθους δόθηκε άλλη ενδεκάδα στον διαιτητή από αυτήν που ήθελε να κατεβάσει ο προπονητής της! Αυτή ήταν η πρώτη της «γκέλα» έπειτα από πέντε σερί νίκες,  ενώ μακριά από το γήπεδο της δεν χάνει στα τρία πιο πρόσφατα παιχνίδια, χωρίς να έχει δεχθεί καν γκολ!

Είναι πάντα πρωτοπόρος στην κατηγορία της, στην θέση της απευθείας ανόδου, διατηρώντας την απόσταση της από την δεύτερη στο +14 συγκεκριμένα, με έναν αγώνα λιγότερο από την ομάδα εκεί. Και έχει εξασφαλίσει πλέον και μαθηματικά τουλάχιστον τη συμμετοχή της στα πλέι οφς για την άνοδο, έχοντας την καλύτερη επίθεση και άμυνα της κατηγορίας.

Τιμωρημένος είναι ο επιθετικός της, Ενγκουένια.