*3η αγωνιστική

*Goal/Goal ήρθαν οι 4/6 πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας.

*Η Φορτούνα Σιτάρντ είναι αήττητη στις επτά τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις της με αντίπαλο την Καμπούρ (6-1-0).

Δείτε τα Προγνωστικά Ολλανδίας

ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΣΙΤΑΡΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από την Τβέντε. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 22’, δέχθηκε το 2-0 στο 44’, με την αντίπαλο να διευρύνει τον δείκτη του σκορ στο 53’ (3-0).

Βγάζει δύσκολο πρόγραμμα στο ξεκίνημα, την προηγούμενη αγωνιστική φιλοξενήθηκε απ’ την Τβέντε στο Ενσκέντε γνωρίζοντας την ήττα με 3-0. Πέρασε δύσκολες στιγμές απ’ το ξεκίνημα, ήταν κατώτερη σε όλους τους τομείς από την αντίπαλο και δίκαια πήγε με το εις βάρος της 2-0 στ’ αποδυτήρια. Δεν βελτίωσε την εικόνα της στο δεύτερο 45λεπτο, η Τβέντε κυριάρχησε σε όλες τις γραμμές φτάνοντας με χαρακτηριστική άνεση στην κατάκτηση των τριών βαθμών.

Δεύτερη διαδοχική ήττα για την ομάδα του Ούλτε, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 3-2 απ’ τον Άγιαξ, σε παιχνίδι που άφησε καλές εντυπώσεις και κόντραρε στα ίσα τον “Αίαντα”. Εμφανίζει πολλά κενά στα μετόπισθεν, έχει δεχθεί έξι γκολ σε δύο αγωνιστικές, ωστόσο έχει το ελαφρυντικό ότι αγωνίστηκε με δύο ομάδες που θα παίξουν πρωταγωνιστικό ρόλο στη σεζόν. Έχει μπροστά της την ευκαιρία να πάρει το πρώτο “τρίποντο” στη σεζόν κόντρα στην Καμπούρ με την οποία “τρέχει” αήττητο επτά αγώνων στο Σιτάρντ (έξι νίκες). Δεν έχει κλείσει το ρόστερ της και προσπαθεί να ενισχυθεί.

ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΣΙΤΑΡΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/G τα 8/10 πρόσφατα παιχνίδια.

*Over 2.5 τα 7/10 τελευταία ματς.

ΚΑΜΠΟΥΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Ουτρέχτη. Τελείωσε το ματς με 21 τελικές (10 στον στόχο) έναντι 15 της αντιπάλου (6 στον στόχο).

Μπορεί να έμεινε άσφαιρη σε δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι, ωστόσο ο βαθμός που απέσπασε στην έδρα της Ουτρέχτης (0-0) αποτελεί τεράστια επιτυχία. Είχε περισσότερη ώρα τη μπάλα στα πόδια της στο πρώτο ημίχρονο, έγιναν εκατέρωθεν ευκαιρίες μπροστά στις εστίες, το 0-0 αδικεί την προσπάθεια των δύο ομάδων στην ανάπαυλα. Πιο απειλητική στο δεύτερο ημίχρονο η Καμπούρ, δημιούργησε συνολικά 14 τελικές, οι 5 εξ αυτών ήταν στον στόχο, αλλά δεν βρήκε τον τρόπο να φύγει με το “τρίποντο”. Δυσκόλεψε αφάνταστα μια ανώτερη αντίπαλο και, αν ήταν πιο εύστοχη στον τελικό στόχο, θα μπορούσε να πάρει τη νίκη.

Πρώτος βαθμός στο πρωτάθλημα για την ομάδα του Χενκ Ντε Γιονγκ, είχε προηγηθεί στην πρεμιέρα το εντός έδρας 2-0 από την Εξέλσιορ. Στις τάξεις της επικρατεί προβληματισμός για την επιθετική αφλογιστία και αυτό γιατί στις δύο πρώτες αγωνιστικές έφτιαξε συνολικά 48 (!) τελικές και δεν κατάφερε να πανηγυρίσει γκολ. Έχει σταθεί πάντως άτυχη και, αν συνεχίσει σε αυτούς τους ρυθμούς, δε θα αργήσει η πρώτη νίκη. Παραμένουν τραυματίες ο αμυντικός Χούλιτ και ο επιθετικός Φαν ντερ Βάτερ.