* Over 2.5 τα 6/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στον 1ο γύρο (11/11): Αλάνιασπορ – Γκαζιαντέπ 0-3

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΓΚΑΖΙΑΝΤΕΠ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (3-1) από την Ρίζεσπορ. Ο Σορέσκου (54’) άνοιξε το σκορ για την Γκαζιαντέπ, με αυτογκόλ (64’) ισοφάρισε η Ρίζεσπορ κι έχασε πέναλτι (71’) πριν γυρίσει το ματς με Ολαβογίν (84’), Ζεκίρι (90+7’).

Πολύ πικρό το πρώτο ταξίδι με τον κόουτς Ινάν στον πάγκο για την Γκαζιαντέπ, γνώρισε άδικη ποδοσφαιρικά ήττα στην Ριζούντα , 3η στα 4 τελευταία παιχνίδια της με αποτέλεσμα να επιστρέψει εντός επικίνδυνης ζώνης.

Πολύ καλύτερη στο παιχνίδι για μία ώρα αγώνα, κατάφερε να εξουδετερώσει τα ατού των γηπεδούχων. Προειδοποίησε στο πρώτο ημίχρονο με δύο καθαρές ευκαιρίες μεταβάσεων και στην πρώτη καλή αντεπίθεση του δευτέρου μέρους άνοιξε το σκορ. Πάνω στο σάστιμα των αντιπάλων είχε νέο χαμένο τετ α τετ και δοκάρι για να “καθαρίσει” το ματς.

Από το πουθενά, με ένα εύκολο αυτογκόλ σε κόρνερ, ισοφαρίστηκε κι έχασε το μυαλό της. Δεν πλήρωσε το λάθος του κίπερ Νίτα, στο άστοχο πέναλτι της Ρίζεσπορ, αλλά βρέθηκε ανοργάνωτη για να γίνει η ανατροπή. Στις καθυστερήσεις είχε νέα μεγάλη χαμένη ευκαιρία και σε κόρνερ που ανέβηκε κι ο κίπερ της δέχθηκε το τρίτο γκολ.

Μία εβδομάδα νωρίτερα έσπασε το αρνητικό εντός έδρας σερί (0-5-4) με το καθαρό 2-0 επί της Μπεσίκτας, στο ντεμπούτο του Ινάν.

Τιμωρημένος ο Μπακατά (δεξί μπακ) που συμπλήρωσε κάρτες, τραυματίες οι αναλώσιμοι Ζενγκίν (στόπερ), Ακόστα (μέσος).

ΓΚΑΖΙΑΝΤΕΠ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 6/8 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 6/9 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΑΛΑΝΙΑΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Καϊσέρισπορ. Ο Αϊντίν πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 90+13’.

Με τρεις σερί νίκες πήγε στη διακοπή η ομάδα της νότιας ακτής και με το +8 από την τελευταία 4αδα ουσιαστικά ξέμπλεξε με τα σενάρια υποβιβασμού, έτσι κι αλλιώς το υλικό της δεν είναι για να κινδυνεύσει.

Η Αλάνιασπορ απείλησε πρώτη στο παιχνίδι της 16ης Μαρτίου, οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με χαμένο τετ α τετ αντεπίθεσης. Άγγιξε το προβάδισμα εκ νέου, αλλά το ημίχρονο έκλεισε με δύο ακόμη σημαντικές στιγμές της Καϊσέρισπορ. Άχρωμο το πρώτο κομμάτι του δευτέρου ημιχρόνου, η Καϊσέρισπορ είχε τη μοναδική μεγάλη ευκαιρία (δοκάρι) μέχρι το 13ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν η Αλάνιασπορ εκμεταλλεύτηκε λάθος απομάκρυνση για το καθοριστικό γκολ. Στο 90+15’ ο Οζντεμίρ απεσόβησε την ισοφάριση με κεφαλιά πάνω στη γραμμή!

“Δόξα το Θεό αναπνέυσαμε” ήταν η ατάκα του κόουτς Τεκέ μετά το ματς, σήμερα έχει την πολυτέλεια να ταξιδέψει δίχως απουσίες στα ενδότερα της χώρας.