*37η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μπόρεχαμ Γουντ – Χάλιφαξ 2-0

* Πέντε σερί under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

ΧΑΛΙΦΑΞ

Προηγούμενο ματς: Η Χάλιφαξ έχασε άνετα με 2-0 εκτός έδρας από την Μπρόμλεϊ, χάρη σε δύο γκολ του Γουάιτλι, στο 39ο λεπτό και στο 46’.

Η Χάλιφαξ έχασε ξανά, έπειτα από τέσσερις σερί νίκες, με 2-0 εκτός έδρας από την Μπρόμλεϊ. Απλά τώρα πρέπει να επανέλθει γρήγορα και να μην κάνει πάλι αρνητικό σερί, αφού πριν από αυτές τις τέσσερις νίκες, δεν είχε κερδίσει για πέντε αγώνες, με τέσσερις ήττες!

Δεν έχει χάσει επαφή με την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την διεκδίκηση της ανόδου, βρίσκερα στο -4 από την έβδομη θέση για την ακρίβεια!

Εξακολουθεί να σκοράρει δύσκολα, έχει ένα μικρό επιθετικό πρόβλημα, αν και τώρα τελευταία βρίσκει λύσεις σιγά – σιγά, ενώ η ίδια έχει πλέον την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας!

Χάλιφαξ Στατιστικά

*3/4 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*5/7 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

ΜΠΟΡΕΧΑΜ ΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Μπόρεχαμ Γουντ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Γκέιτσχεντ, δεχόμενη την ισοφάριση στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Μπράουν. Νωρίτερα είχε γλιτώσει δύο φορές από τα δοκάρια της, ενώ είχε προηγηθεί με τον Τσιμάνγκα στο 26ο λεπτό.

Δεύτερο σερί παιχνίδι χωρίς ήττα για την Μπόρεχαμ Γουντ, αλλά ισοπαλία 1-1 απέναντι στην δυνατή και υπολογίσιμη Γκέιτσχεντ. Και έχει χάσει τα δύο πιο πρόσφατα παιχνίδια της μακριά από το γήπεδό της.

Έχει τις δεύτερες πιο πολλές ισοπαλίες, γι’ αυτό και είναι σχετικά χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο δεύτερο μισό, σε απόσταση βολής πλέον, στο +3 συγκεκριμένα, από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Μόνο η Γιορκ έχει παραπάνω ισοπαλίες από αυτήν στο πρωτάθλημα.