*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/3 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/3 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε όλες τις νόμιμες στοιχηματικές εταιρίες στην Ελλάδα

ΜΠΕΡΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Ρέξαμ με σκορ 2-3, στα πλαίσια του Λιγκ Τρόφι. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Οσιλάγια στο 1’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Χελμ στο 3’. Το 1-2 πέτυχε ο Ντάλμπι στο 5’ και το 1-3 ο Σουίνεϊ στο 64’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντέιβις στο 90+2’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και νίκη για τη Μπέρτον. Μπήκε δυνατά στο ματς και κατάφερε να πάρει από νωρίς ασφαλές προβάδισμα στο σκορ, ενώ ακόμα και που οι γηπεδούχοι μείωσαν, σκόραρε ξανά με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα. Στις καθυστερήσεις έβγαλε αδράνεια, δεχόμενη ακόμη ένα γκολ.

Την επιστροφή της στις νίκες και στο πρωτάθλημα θέλει να πετύχει σήμερα. Σε γενικές γραμμές δεν πείθει με τις εμφανίσεις της, καθώς είναι τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται μονίμως γκολ. Μεσοεπιθετικά είναι αρκετά πιο αποτελεσματική όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της, παρ’ όλα αυτά δεν της είναι πάντα αρκετό.

Μπέρτον Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΤΙΒΕΝΕΙΤΖ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Πορτ Βέιλ με σκορ 1-1, στα πλαίσια του FA Cup. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Ριντ στο 69’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ότζο με πέναλτι στο 76’.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Στίβενεϊτζ. Παρά το γεγονός ότι κατάφερε να προηγηθεί λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, λίγα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έφεραν το παιχνίδια στα ίσα από την άσπρη βούλα.

Να διευρύνει ακόμα περισσότερο το αήττητο σερί της θέλει και ίσως έχει την ευκαιρία να το πετύχει σήμερα, αφού βρίσκει μπροστά της την ασταθή Μπέρτον. Δεν πρέπει να την υποτιμήσει σε καμία περίπτωση, καθώς μπορεί να βρεθεί εύκολα προ εκπλήξεως, αφού δεν φημίζεται για την αμυντική της σταθερότητα. Προέρχεται από διαδοχικές νίκες στις πρόσφατες εξόδους της, κρατώντας μάλιστα ανέπαφη την εστία της και στις δύο.