ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΛΟΥΣΤΕΝΑΟΥ - ΒΟΛΦΣΜΠΕΡΓΚΕΡ Προγνωστικά

*10η αγωνιστική

*GG στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΛΟΥΣΤΕΝΑΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-0) από την Στουρμ Γκρατς. Σκόραραν οι Πρας (24′) και Φουσέινι (83′). Με δέκα ολοκλήρωσαν οι φιλοξενούμενοι (Άντερσον 89′).

Τον τίτλο του αουτσάιντερ που έφερε επιβεβαίωσε η Αούστρια Λουστενάου στην έδρα της Στουρμ Γκρατς, από την οποία επέστρεψε με άδεια χέρια πριν από δύο βδομάδες (2-0). Δεν εκμεταλλεύτηκε την κατοχή μπάλας που είχε στο πρώτο ημίχρονο, έριξε κατακόρυφα την απόδοσή της στο δεύτερο έχοντας ως κορυφαίους τον τερματοφύλακα Σιρλ (πέντε αποκρούσεις) και τον επιτελικό μέσο Σουρντάνοβιτς.

“Η Βόλφσμπεργκερ διαθέτει μία έμπειρη ομάδα που παίζει επιθετικά, θα πρέπει να περιορίσουμε την δράση της μπροστά από την εστία μας”, είπε ο προπονητής Μάντερ. Η Αούστρια Λουστενάου έχει απολογισμό 2-1-1 σε τέσσερις εντός έδρας αγωνιστικές: Δέχτηκε γκολ σε όλες, πέτυχε συνολικά επτά γκολ.

ΑΟΥΣΤΡΙΑ ΛΟΥΣΤΕΝΑΟΥ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΒΟΛΦΣΜΠΕΡΓΚΕΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-1) της Χάρτμπεργκ. Ο Τάντιτς με πέναλτι στο 25′ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Την ανατροπή των δεδομένων πραγματοποίησαν οι Μπάριμπο (42′), Κέρσμπαουμ (59′) και Ρέσερ (90+3′).

Για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν η Βόλφσμπεργκερ πανηγύρισε δύο σερί νίκες στο πρωτάθλημα, φτάνοντας παράλληλα τους έντεκα βαθμούς που την κατατάσσουν στο -1 από τη σημερινή αντίπαλό τους. Πριν την διακοπή για τις Εθνικές προσπέρασε το εμπόδιο της Χάρτμπεργκ με ανατροπή (3-1 εντός).

Πάτησε γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο κι εκμεταλλεύτηκε τις αμυντικές αδυναμίες των φιλοξενούμενων (είχε και δοκάρι). “Θέλουμε να διατηρηθούμε κοντά στη ζώνη των πλέι οφ, βρισκόμαστε σε καλό δρόμο”, ανέφερε χαρακτηριστικά ο προπονητής Ντουτ. Δύο νίκες, μία ισοπαλία και μία ήττα είναι ο απολογισμός της Βόλφσμπεργκερ σε τέσσερις εκτός έδρας αγωνιστικές (GG & over 2,5 σε όλες / 9-6 τα γκολ).