*Νοκ άουτ ημιτελικός του κυπέλλου Σαουδικής Αραβίας. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί όλα θα κριθούν στα πέναλτι.

*10/13 under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΑΛ ΝΑΣΡ

Προηγούμενο ματς:Η Αλ Νασρ κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Αλ Καλίγ, με τέρμα του Λαπόρτ στο 68ο λεπτό.

Η Αλ Νασρ κέρδισε με 0-1 εκτός έδρας την Αλ Καλίγ, αλλά για το πρωτάθλημα, αντιμετωπίζοντας την ίδια αντίπαλο σήμερα σε ένα παιχνίδι χωρίς αύριο. Όμως το τελευταίο αποτέλεσμα της δίνει καλύτερη ψυχολογία, ενόψει της σημερινής αναμέτρησης, στον τελευταίο φετινό τίτλο που μπορεί να διεκδικήσει.

Βέβαια στον τελικό περιμένει η εκπληκτική φέτος Αλ Χιλάλ, αυτή που την έχει κερδίσει παντού φέτος, η οποία και είναι η αιτία που χάνει το πρωτάθλημα.

Εκεί που βρίσκεται στην δεύτερη θέση, αλλά στο -9 από την κορυφή, την οποία μόνο μαθηματικά προλαβαίνει, όχι ουσιαστικά. Άλλωστε στα εφτά τελευταία παιχνίδια της έχει έξι νίκες και μόνο μία ήττα, από την Αλ Χιλάλ.

Τελικά ο Ρονάλντο δικαιώθηκε και έπαιξε στον προηγούμενο αγώνα, ενώ σήμερα θα επιστρέψει στην ενδεκάδα και ο Μανέ, που εξέτισε την ποινή του, με μοναδικό σημαντικό απόντα, τον Βραζιλιάνο Ταλίσκα που δεν θα παίξει ξανά φέτος.

Αλ Νασρ Στατιστικά

*36/51 over 2,5, 18/24 εντός έδρας

*33/51 G/G στη σεζόν, 18/24 εντός έδρας

ΑΛ ΚΑΛΙΓ

Προηγούμενο ματς: Η Αλ Καλίγ έχασε 0-1 εντός έδρας από την Αλ Νασρ, με τέρμα του Λαπόρτ στο 68ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Αλ Καλίγ ηττήθηκε με 0-1 από την Αλ Νασρ, γνωρίζοντας την δεύτερη ήττα της στους τρεις τελευταίους αγώνες. Και φάνηκε να έχει πάλι τα γνωστά προβλήματα στο γήπεδό της.

Αντιθέτως μακριά από την έδρα της έχει πέντε σερί αγώνες χωρίς ήττα, με τρεις νίκες και στα οκτώ τελευταία παιχνίδια της έχει πέντε νίκες και μόλις μία ήττα.

Βέβαια όλοι οι άνθρωποι της γνωρίζουν, μετά και την πρόσφατη ήττα, πως η ομάδα τους έχει τον ρόλο του αουτσάιντερ στη σημερινή αναμέτρηση.

Στο πρωτάθλημα βρίσκεται πάντα οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 11η θέση, στο +9 από την ζώνη του υποβιβασμού.