*10η αγωνιστική

*Έχουν συναντηθεί άλλες δύο φορές στο παρελθόν, το 2013 για την Γ’ κατηγορία.

ΡΑΟΥΦΟΣ

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο 1-1 απέναντι στην Σογκντάλ εκτός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Είδε την αντίπαλο να ανοίγει το σκορ με αυτογκόλ στο 16′, αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Χάι στα μισά του δευτέρου μέρους (68′).

Κατέβηκε στο ματς με την Σογκντάλ έχοντας ως βασική της προτεραιότητα να μην ηττηθεί και τα κατάφερε παρά το μουδιασμένο ξεκίνημα, που είχε οδηγήσει και στο γκολ της γηπεδούχου. Έδειξε χαρακτήρα, είχε πλάνο στο παιχνίδι της και αφού ισορρόπησε την κατάσταση, βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στην επανάληψη. Μόλις μία ήττα στα πέντε τελευταία για το πρωτάθλημα (2-2-1), δείχνει να πραγματοποιεί αργά αλλά σταθερά βήματα προόδου σε σχέση με το ξεκίνημα της χρονιάς. Ο τεχνικός Βόλεμαρκ δήλωσε ικανοποιημένος με την προσπάθεια των παικτών του και ζήτησε ανάλογη συνέχεια. Τραυματίες οι Φρέμσταντ και Μπάντιγιε.

Ραούφος Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

ΛΙΝ

Προηγούμενο ματς: Διέσυρε με 5-0 την Σάντνες εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Έβαλε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο (28′, 43′) και στην επανάληψη ακολούθησαν άλλα τρία σε ρυθμό ρελαντί (66′, 82′, 90+2′).

Η Λιν προέρχεται από την καλύτερή της εμφάνιση, αφού δεν συνάντησε καμία δυσκολία απέναντι στην Σάντνες και κέρδισε εμφατικά με 5-0. Κομβική σημασία είχε το δεύτερο γκολ της, το οποίο σημειώθηκε σε κομβικό χρονικά σημείο και κόντρα στην ροή του αγώνα. Αήττητη στα οκτώ τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα παραμένει η νεοφώτιστη (3-5-0), η οποία έχασε μόνο στην πρεμιέρα και λόγω αυτής της συγκομιδής φιγουράρει στην πρώτη εξάδα της βαθμολογίας. Το ηθικό στα ύψη, άπαντες επιθυμούν να συνεχίσει η ομάδα στον ίδιο ρυθμό προκειμένου να εξασφαλίσει όσο το δυνατόν πιο άμεσα την παραμονή. Πλήρης ξανά.