*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ρέιντζερς-Σέλτικ 0-1.

Δείτε όλα τα σημερινά προγνωστικά ποδοσφαίρου

ΣΕΛΤΙΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Νταντί, στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Μπερνάρντο στο 52’ και το 0-2 ο Τζόνστον στο 83’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο ίδιος στο 90+1’.

Πολύ καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Σέλτικ. Επέβαλλε το ρυθμό της από νωρίς, όμως δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα στο πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη μπήκε δυνατά και προηγήθηκε ενώ στη συνέχεια βρήκε χώρους, τους οποίους εκμεταλλεύτηκε πλήρως, «σφραγίζοντας» το τρίποντο με δύο ακόμη τέρματα.

Ανεβασμένη στα τελευταία παιχνίδια της, δείχνει να έχει βρει και πάλι ρυθμό, μετρώντας δύο σερί νίκες ύστερα από το στραβοπάτημα απέναντι στη Χαρτς (0-2). Κράτησε μάλιστα ανέπαφη την εστία της και στα δύο αυτά παιχνίδια και σήμερα είναι αναγκασμένη να πάρει το τρίποντο, τόσο λόγω έδρας, όσο και για να διατηρήσει τη θέση της στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Τρομερή όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της, μετράει εφτά νίκες και δύο ισοπαλίες σε δέκα αγωνιστικές στο πρωτάθλημα, έχοντας πετύχει 25 γκολ, ενώ μάζεψε τη μπάλα από τα δίχτυα της 8 φορές.

Σέλτικ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 πρόσφατα ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΡΕΙΝΤΖΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μάδεργουελ, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Ντόουελ στο 3’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Κάντγουελ στο 16’.

Καλή εμφάνιση και ακόμα μία νίκη για τη Ρέιντζερς. Είχε τον έλεγχο του ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να πάρει από νωρίς ασφαλές προβάδισμα στο σκορ. Στην επανάληψη μείωσε το ρυθμό της, διατηρώντας όμως με άνεση το υπέρ της σκορ ως το τελευταίο σφύριγμα.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της θέλει να δώσει, περνώντας και από την έδρα της μισητής αντιπάλου της, παίρνοντας παράλληλα ρεβάνς για την ήττα στον πρώτο γύρο (0-1). Είναι σε τρομερή κατάσταση, μοιάζει πραγματικά ασταμάτητη, σκοράρει με συνέπεια κόντρα σε κάθε αντίπαλο, ενώ έχει δείξει βελτίωση στα μετόπισθεν, έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της στα τελευταία τρία παιχνίδια της, σε όλες τις διοργανώσεις. Γνωρίζει πως με νίκη σήμερα θα μπορέσει να πάρει και απόσταση ασφαλείας στην κορυφή του πρωταθλήματος, καθώς έχει δύο αγωνιστικές λιγότερες από τη Σέλτικ, τις οποίες θα πρέπει βέβαια να μετατρέψει σε νίκες προκειμένου να πετύχει το στόχο της.