2η αγωνιστική

* Under 2.5 τα 6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

ΟΥΑΤΣΙΠΑΤΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (1-3) επί της Ουνιβερσιδάδ ντε Τσίλε. Ο Αλταμιράνο έκανε το 0-1 στο 27ο λεπτό, αλλά ο Ματέος ισοφάρισε για την Ουνιβερσιδάδ δύο λεπτά αργότερα. Νέο προβάδισμα για την Ουατσιπάτο στο 60’ με τον Μαρτίνες και ο Ροντρίγκες στο 90+5’ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Εντυπωσιακή η πρεμιέρα της Ουατσιπάτο στο 2023, έβγαλε απρόσμενο διπλό στην πρωτεύουσα επί της Ουνιβερσιδάδ, η οποία έμπαινε στην σεζόν με μεγάλες φιλοδοξίες.

Εκμεταλλεύτηκε το άγχος που έβγαλαν οι γηπεδούχοι στο ουδέτερο “Santa Laura”, εκμεταλλεύτηκε και τα κενά που βρήκε στις επιθετικές της μεταβάσεις. Στο χώρο χτύπησε για το 0-1, αλλά δεν πρόλαβε να το χαρεί, ισοφαρίστηκε με την σέντρα. Ψύχραιμη η διαχείριση των συνθηκών από την ομάδα του κόουτς Άλβαρες στο ντεμπούτο του, βρήκε ξανά χώρους για το 1-2 και στο απονενοημένο ρίσκο των γηπεδούχων στα τελευταία λεπτά σκόραρε και τρίτη φορά.

Εκτός ομάδας τέθηκε ο Ρόκο (στόπερ), ο οποίος αρνείται να υπογράψει ανανέωση συμβολαίου.

ΟΥΑΤΣΙΠΑΤΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της

* Over 2.5 τα 7/10 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΚΟΜΠΡΕΣΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (3-1) επί της Λα Καλέρα. Ο Μουντέρ έκανε το 1-0 στο 31ο λεπτό, ο Καμάργκο πέτυχε το δεύτερο γκολ της Κομπρεσάλ στο 42’. Ο Πασερίνι μείωσε για τη Λα Καλέρα στο 45’ και ο Λεσκάνο διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 73’.

Πιστή στην παράδοση που την θέλει να εκμεταλλεύεται το υψόμετρο της έδρας της και στην πρεμιέρα του 2023 η Κομπρεσάλ, μπήκε με το δεξί στη νέα σεζόν λυγίζοντας μία ακόμη ομάδα στο “Ελ Κόμπρε”.

Στο transition χτύπησε την άμυνα της Λα Καλέρα για το 1-0, με κεφαλιά από κόρνερ στο πρώτο δοκάρι πέτυχε το 2-0. Με υπομονετική ανάπτυξη απέναντι σε σεταρισμένη άμυνα και δυνατή κεφαλιά βρήκε γκολ πριν την ανάπαυλα η Λα Καλέρα. Με μεγάλη χαμένη ευκαιρία της Κομπρεσάλ ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, στο οποίο η Λα Καλέρα είχε την επιθετική πρωτοβουλία. Πιο “φρέσκια” η Κομπρεσάλ όμως στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα, έβρισκε χώρους, ο Λεσκάνο “τρύπησε” κάθετα την αντίπαλη άμυνα για το 3-1, είχαν ευκαιρίες και για τέταρτο γκολ οι γηπεδούχοι.