* Α’ Γύρος: Μπάνικ Οστράβα-Ζλιν 3-1

* Στα 7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έχουν πετύχει και οι δύο ομάδες τουλάχιστον 1 γκολ

* Στα τελευταία 8 μεταξύ τους παιχνίδια η Μπάνικ Οστράβα έχει ανοίξει το σκορ.

ΖΛΙΝ

Προηγούμενο παιχνίδι: Εντός έδρας ήττα από την Σλάβια Πράγας (0-4). Το πρώτο ημίωρο του αγώνα ήταν εφιαλτικό για την Ζλιν, αφού η Σλάβια απειλούσε συνέχεια με φάσες, με τρεις από αυτές (2’,5’ και 28’) να καταλήγουν σε γκολ δίνοντας της τεράστιο προβάδισμα. Στο 2ο ημίχρονο δεν άλλαξαν και πολλά. Η Ζλιν δεν κατάφερε να απειλήσεις ιδιαίτερα με την Σλάβια να έχει το πάνω χέρι. Στο 56ο λεπτό έβαλε και το κερασάκι διαμορφώνοντας το τελικό 0-4.

Μετά την εντός έδρας ήττα από την Σλάβια Πράγας με 0-4, βρίσκεται στην 15η θέση της βαθμολογίας, έχοντας συγκεντρώσει μόλις 12 βαθμούς. Στην χειμερινή μεταγραφική περίοδο, έχασε τον φορ της, αλλά τον κάλυψε φέρνοντας παίκτες, δίνοντας και βάθος και το μόνο που μένει είναι να δει αν θα καλύψουν το κενό του. Στην προετοιμασία, έπαιξε 4 ματς, φέρνοντας 2 ισοπαλίες και 2 ήττες, ενώ κατάφερε να δεχθεί γκολ και στους 4 αγώνες. Κλασσικά εκτός οι τραυματίες Τκατς και Χλούσεκ, ενώ δε θα αγωνιστεί και ο τιμωρημένος Χρούμπι.

ΖΛΙΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Μετράει 4 ήττες στα 5 τελευταία ματς.

* Μετράει 4 σερί εντός έδρας Over 2.5.

ΜΠΑΝΙΚ ΟΣΤΡΑΒΑ

Προηγούμενο παιχνίδι: Εντός έδρας νίκη απέναντι στην Μποέμιανς (4-1). Το άνοιξε για τους γηπεδούχους στο 9ο λεπτό, μετά από εκτέλεση πέναλτι του Ντάνιελ. Η Οστράβα συνέχισε να πιέζει και στο 35 με γκολ του Πλάβσιτς πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων. Η Μποέμιανς μπήκε καλύτερα στο 2ο ημίχρονο και στο 63ο λεπτό με γκολ του Κόβαρικ μείωσε σε 2-1. 10 λεπτά αργότερα απάντησε η Οστράβα, ενώ το κερασάκι ήρθε στο 80 με τον Αλμάσι να διαμορφώνει το τελικό 4-1.

Μετά την εντός έδρα νίκη της απέναντι στην Μποέμιανς με 4-1, βρίσκεται στην 10η θέση της βαθμολογίας με 20 βαθμούς. Στην χειμερινή μεταγραφική περίοδο, δεν προχώρησε σε ιδιαίτερες κινήσεις, αφού απέκτησε μόλις έναν αμυντικό, μέχρι να επιστρέψει ο Τάκακς, ενώ δεν έχασε κάποιον παίκτη. Στην προετοιμασία, έπαιξε 4 ματς, κερδίζοντας τα 3, ενώ έχασε το άλλο. Και στα 4 παιχνίδια έφερε N/G. Εκτός οι τραυματίες Τάκακτς, Αλμάσι και Τετούρ.