*Έρχονται από 7/8 μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Δείτε τα Προγνωστικά Αμερικής

ΧΙΟΥΣΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 2-1 επί της Μινεσότα. Το 0-1 στο 38’ με αυτογκόλ του Μπραν, ισοφάρισε η Μινεσότα στο 70’ με τον Φραγκαπάνε, το 1-2 στο 77’ απ’ τον Κόβαλτσικ.

Σπουδαία νίκη πήρε το Χιούστον την περασμένη εβδομάδα, πέρασε με 2-1 απ’ την έδρα της Μινεσότα. Στο πρώτο ημίχρονο ο αντίπαλος ήταν πιο κινητικός, αλλά δεν είχε αποτελεσματικότητα, το Χιούστον προηγήθηκε με αυτογκόλ. Στο δεύτερο μέρος η Μινεσότα ήταν πάλι ανώτερη, έβγαλε αρκετές καλές στιγμές, ισοφάρισε δίκαια στο 70’. Ωστόσο, το Χιούστον είχε την ουσία, βρήκε άμεσα το 1-2 και το προστάτευσε μέχρι το φινάλε, «έκλεψε» το ματς. Επιστροφή στις νίκες μετά την εκτός έδρας ήττα 2-1 κόντρα στο Σικάγο, κέρδισε για δεύτερη τέταρτη φορά στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές. Μετρά ρεκόρ 4-1-2 στις πρώτες εφτά αγωνιστικές, είναι τρίτο στη Δύση.

ΧΙΟΥΣΤΟΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 3/6 Under 2.5 σ’όλες τις διοργανώσεις.

*Έρχεται από 4/6 G/G σ’όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΟΣΤΙΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 απ’ το Σεντ Λούις. Το γκολ ο Ζοάο Κλάους στο 57’.

Λίγα πράγματα στο εκτός έδρας ματς της περασμένης εβδομάδας με το Σεντ Λούις, έχασε δίκαια. Το ματς δεν είχε πολλές φάσεις στο πρώτο ημίχρονο, αμφότερες οι ομάδες ενδιαφέρθηκαν περισσότερο για το αμυντικό κομμάτι. Στο δεύτερο 45λεπτο όμως, το Σεντ Λούις ήταν πιο απειλητικό, παρότι δεν είχε την μπάλα στα πόδια του, βρήκε το γκολ στο 57’ και το υπερασπίστηκε άνετα μέχρι το φινάλε, καθώς το Όστιν είχε τρομερά προβλήματα στο δημιουργικό κομμάτι. Επιστροφή στις ήττες μετά από δύο σερί εντός έδρας νίκες κόντρα σε Ντάλας (2-1) και Σαν Χοσέ (4-3), μετρά ρεκόρ 2-1-2 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, πορεύτηκε χωρίς νίκη στις πρώτες πέντε αγωνιστικές (0-3-2).