*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Χουάρεθ-Τσίβας Γουαδαλαχάρα 1-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικού

ΤΣΙΒΑΣ ΓΟΥΑΔΑΛΑΧΑΡΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Φορτζ με σκορ 1-3, στα πλαίσια των προκριματικών του Τσάμπιονς Λιγκ Αμερικής. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Κόουελ στο 26’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κάμπελ στο 31’. Το 1-2 πέτυχε ο Μάριν στο 45+1’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κόουελ στο 63’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για τη Τσίβας Γουαδαλαχάρα. Είχε τον έλεγχο του ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να σκοράρει τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα, παρ’ όλα αυτά δεν μπόρεσε να κρατήσει ανέπαφη την εστία της.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της θέλει να δώσει, επιστρέφοντας στις εντός έδρας αναμετρήσεις. Είναι ανεβασμένη αυτή την περίοδο, έχει βρει ρυθμό, ειδικά επιθετικά και σκοράρει με τρομερή άνεση. Η άμυνά της είναι αυτή που χρειάζεται βελτίωση, καθώς κράτησε το μηδέν παθητικό μόλις σε μία από τις αναμετρήσεις της, μετά την έναρξη της Κλαουζούρα.

Τσίβας Γουαδαλαχάρα Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΧΟΥΑΡΕΘ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Νεκάξα με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Σάντος στο 6’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Παραδέλα στο 31’. Το 2-1 πέτυχε ο Σάντος στο 63’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μέντεζ στο 90+6’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Χουάρεθ. Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε δύο φορές κατά τη διάρκεια του αγώνα, αμυντικά δεν ήταν σταθερή, με αποτέλεσμα να υποκύψει σε ισάριθμες περιπτώσεις, δεχόμενη την ισοφάριση στις καθυστερήσεις του ματς.

Μια ακόμα καλύτερη εμφάνιση πρέπει να πραγματοποιήσει προκειμένου να εξαντλήσει όσες πιθανότητες έχει για θετικό αποτέλεσμα. Δεν έχει μπει όπως θα ήθελε στην Κλαουζούρα, παρ’ όλα αυτά φαίνεται να βρίσκει ρυθμό τελευταία, σκοράροντας με μεγαλύτερη άνεση στις αναμετρήσεις της. Το μεγάλο της πρόβλημα είναι στα μετόπισθεν, εκεί όπου δείχνει να μην μπορεί να βρει λύσεις, αφού δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ.