*Φετινά ματς: Σολτ Λέικ – Πόρτλαντ 0-0, Πόρτλαντ – Σολτ Λέικ 3-4 (Κύπελλο).

*Έρχονται από 10/14 μεταξύ τους Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Δείτε τα Προγνωστικά ΗΠΑ

ΠΟΡΤΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-3 κόντρα στο Βανκούβερ. Στο 0-2 το σκορ μέχρι το 36’, το Πόρτλαντ μείωσε στο 53’, το 1-3 ήρθε με πέναλτι στο 60’. Το τελικό 2-3 διαμορφώθηκε στο 85’.

Η απόλυση του κόουτς Σαβαρέσε δε βοήθησε το Πόρτλαντ να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα, ηττήθηκε και απ’ το Βανκούβερ το Σάββατο. Το Βανκούβερ έκανε ιδιαίτερα αποτελεσματικό πρώτο ημίχρονο, σκόραρε δύο φορές και έβαλε δύσκολα στον αντίπαλο, στο δεύτερο μέρος έχασε μέτρα στο γήπεδο και είδε το Πόρτλαντ να μειώνει στο 53’. Ωστόσο, το 1-3 με πέναλτι στο 60’ «κλείδωσε» τη νίκη, παρά το 2-3 στο 85’. Συνεχίζει με υπηρεσιακό προπονητή τον Μάιλς Τζόζεφ η ομάδα του Πόρτλαντ, που μετρά μόλις δύο νίκες στις τελευταίες 10 αγωνιστικές (2-4-4). Με 26 πόντους είναι στη 12η θέση της Δύσης.

ΠΟΡΤΛΑΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 στα 9/14 τελευταία παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*ΝG στα τελευταία 7/13 παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΟΛΤ ΛΕΪΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-3 κόντρα στο Χιούστον. Στο 0-2 το ημίχρονο, το 0-3 ήρθε στο 75’ απ’ τον Καρασκίγια.

Εκτός κλίματος στο εντός έδρας ματς κόντρα στο Χιούστον το Σάββατο, έχασε δίκαια. Το Χιούστον επικράτησε λόγω της αποτελεσματικότητας στο πρώτο ημίχρονο. Σκόραρε δύο φορές μέχρι το 29’ και έβαλε τις βάσεις για την επικράτηση, στο δεύτερο μέρος ήταν παθητική, αλλά βρήκε ακόμη ένα γκολ στη μοναδική καλή στιγμή του. Επιστροφή στις ήττες μετά από εννέα παιχνίδια (6-3-0) πρωταθλήματος, ερχόταν απ’ το εντός έδρας 3-1 επί των Ρεντ Μπουλς. Με 37 πόντους το Σολτ Λέικ είναι στην τέταρτη θέση της Δυτικής Περιφέρειας.