*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικού

ΤΙΓΚΡΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Κλαμπ Τιχουάνα, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Μαδριγάλ στο 28’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Μπλάνκο στο 31’.

Κακή εμφάνιση και δίκαιη ήττα για τη Τίγκρες. Είχε μεν ευκαιρίες, αλλά δεν απείλησε καθόλου την αντίπαλη εστία. Αμυντικά δέχθηκε πίεση από τους γηπεδούχους και έμεινε αρκετά πίσω στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο.

Χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον αυτές οι τελευταίες αναμετρήσεις της κανονικής διάρκειας για κείνη, καθώς έχει ήδη εξασφαλίσει την παρουσία της στα προημιτελικά των πλέι-οφ. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, σκοράρει στις περισσότερες αναμετρήσεις της, όμως κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι αμυντικά, με τις περιπτώσεις που δεν δέχθηκε γκολ να είναι ελάχιστες.

Τίγκρες Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΣΑΝ ΛΟΥΙΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Κλαμπ Αμέρικα με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ του αγώνα σκόραρε ο Μάρτιν στο 32’.

Πάλεψε η Ατλέτικο Σαν Λουίς, αλλά δεν κατάφερε να αποσπάσει το επιθυμητό αποτέλεσμα. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, απείλησε με αρκετές από αυτές, αλλά δεν βρήκε δίχτυα. Αμυντικά άφησε κενούς χώρους και υπέκυψε εύκολα, μένοντας πίσω στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να περάσει από την έδρα της Τίγκρες. Είναι πλέον στα «σκοινιά», αφού οι διαδοχικές ήττες των τελευταίων αγωνιστικών την φέρνουν κοντά στο να βρεθεί τόσο εκτός εξάδας, όσο και εκτός δεκάδας. Αναγκασμένη να παίξει ανοιχτά στις τελευταίες δύο αγωνιστικές, προκειμένου να παλέψει για το τρίποντο που θα της δώσει το «εισιτήριο» για την προημιτελική φάση των πλέι-οφ.