*Εξ αναβολής παιχνίδι, που είχε διακοπεί στο έκτο λεπτό τον Μάρτιο λόγω κακοκαιρίας. Θα συνεχιστεί απ’ το ίδιο σημείο, με ακριβώς τις ίδιες ενδεκάδες, εκτός αν έχουν προκύψει αποχωρήσεις ή τραυματισμοί.

*Έρχονται από 5/6 μεταξύ τους Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας.

ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

Προηγούμενο ματς: Eντός έδρας ήττα 1-2 κόντρα στο Σολτ Λέικ. Το 0-1 ο Γκόμες στο 34’, ισοφάρισε για τη Φιλαδέλφεια ο Γκάζνταγκ στο 50’. Το τελικό 1-2 ήρθε απ’ τον Κατράνη στο 89’.

Επιστροφή στις ήττες για τη Φιλαδέλφεια το Σάββατο, δεν κατάφερε να πάρει αποτέλεσμα κόντρα στο Σιάτλ, παρότι έκανε καλή εμφάνιση. Ειδικά στο δεύτερο μέρος, ήταν πολύ επιθετική και είχε αρκετές φάσεις, ωστόσο ο αντίπαλος αποδείχτηκε πιο αποτελεσματικός, βρήκε το γκολ στο 89’, σημείο που δεν αφήνει χρονικά περιθώρια για αντίδραση και πήρε το ματς. Ήταν η πρώτη ήττα στο πλαίσιο του πρωταθλήματος, μετρούσε ρεκόρ 3-4-0 στις πρώτες εφτά αγωνιστικές, με 13 πόντους είναι έβδομη στη βαθμολογία της Ανατολής. Ερχόταν από εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Ατλάντα.

ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 6/9 Over 2.5.

*Έρχεται από 7/8 G/G.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΙΑΤΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 κόντρα στην Ουάσινγκτον. Ο Λέο Τσου στο 14’ το 0-1, το 1-1 ήρθε απ’ τον Μπεντέκε στο 32’ με πέναλτι, το 2-1 έκανε ο ίδιος παίκτης στο 45’. Με δέκα παίκτες απ’ το 28’ το Σιάτλ.

Πάλεψε όσο περισσότερο μπορούσε στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Ουάσινγκτον το Σάββατο, αλλά η αποβολή του Φράι έπαιξε καταλυτικό ρόλο. Προηγήθηκε νωρίς, στο 28’ έμεινε με παίκτη λιγότερο, ο αντίπαλος ισοφάρισε με πέναλτι και έκανε ανατροπή πριν το ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος το Σιάτλ προσπάθησε πολύ, παρά το αριθμητικό μειονέκτημα, είχε καλές στιγμές, αλλά απειλήθηκε κιόλας. Δίκαιο το αποτέλεσμα. Συνέχεια στις ήττες για το Σιάτλ μετά το εντός έδρας 0-2 απ’ το Βανκούβερ, είχαν προηγηθεί το εκτός έδρας 0-0 με το Ντάλας και η εντός έδρας νίκη 5-0 επί του Μόντρεαλ, έχει ρεκόρ 1-1-2 στις τελευταίες τέσσερις αγωνιστικές. Καταλαμβάνει την 13η θέση της Δύσης.