*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Κλαμπ Τιχουάνα-Τίγκρες 2-0.

ΤΙΓΚΡΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Νεκάξα με σκορ 5-2, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Σαμούδιο στο 33’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γκιγκνάς στο 51’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Ερέρα στο 54’. Το 3-1 πέτυχε ο Φλόρες στο 59’ και το 4-1 ο ίδιος στο 62’. Το 5-1 έκανε ο Φλόρες ολοκληρώνοντας το χατ-τρικ στο 69’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Αντράντε στο 72’.

Τρομερή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Τίγκρες. Μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη πίεσε ασφυκτικά και κατάφερε να το ανατρέψει με εμφατικό τρόπο, σκοράροντας 5 γκολ.

Την παρουσία της στα προημιτελικά των πλέι-οφ μπορεί να εξασφαλίσει, ξεπερνώντας το εμπόδιο της κακής αμυντικά Κλαμπ Τιχουάνα. Είναι σε καλή κατάσταση, φαίνεται να έχει αφήσει πίσω τον αποκλεισμό από το Τσάμπιονς Λιγκ Αμερικής και πλέον έχει στρέψει την προσοχή της στο πρωτάθλημα. Έχει το πλεονέκτημα έδρας, αναμένεται να πιέσει έντονα από νωρίς, ψάχνοντας το γκολ που θα τη φέρει πιο κοντά στην επίτευξη του στόχου της.

Τίγκρες Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΛΑΜΠ ΤΙΧΟΥΑΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Πουέμπλα με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Σανσόρες στο 44’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ζούνιγκα στο 48’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Άλβαρεζ στο 66’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Καστανέντα στο 74’.

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη για την Κλαμπ Τιχουάνα. Έμεινε αρχικά πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως αυτό δεν την πτόησε, αφού στην επανάληψη πίεσε ασφυκτικά και κατάφερε να το ανατρέψει με σχετική άνεση, πετυχαίνοντας 3 τέρματα.

Να ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις της στην Κλαουζούρα με ένα ακόμα νικηφόρο αποτέλεσμα θέλει, όμως το έργο της αναμένεται τρομερά δύσκολο. Αντιμετωπίζει την πιο δυνατή Τίγκρες, η οποία χρειάζεται το τρίποντο, γι’ αυτό και είναι πιθανό να δεχθεί ασφυκτική πίεση από νωρίς. Βελτιωμένη παρ’ όλα αυτά, προέρχεται από συνεχόμενες νίκες και έχει ανεβασμένη ψυχολογία, ενώ θέλει φυσικά να βάλει δύσκολα στους γηπεδούχους.