*Αυτή είναι η πρώτη φορά που οι δυο ομάδες θα τεθούν αντιμέτωπες, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Διπλό σε απόδοση 1.91
Bwin

ΣΛΑΒΙΑ ΠΡΑΓΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με το αριστερό ξεκίνησε την πορεία της στους ομίλους της φετινής διοργάνωσης η Σλάβια Πράγας. Στην πρεμιέρα, την περασμένη Πέμπτη, η ομάδα του Γίντριχ Τρπισόφσκι φιλοξενήθηκε από τη Χάποελ Μπερ Σεβά, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 3-1. Αγωνίστηκε με αρκετές αλλαγές, όμως είχε μια καλή παρουσία σε γενικές γραμμές, αν αφαιρεθεί το κομμάτι της επιθεσης, με την αποτελεσματικότητα της να της στοιχίζει ακριβά.

Απόψε, θέλει να διεκδικήσει κάτι καλύτερο, ποντάροντας κατά κύριο λόγο στον παράγοντα έδρα, όμως το έργο της κόντρα στη Λεβερκούζεν, αναμένεται εξαιρετικά δύσκολο. Αήττητη στα 14 τελευταία εντός της, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση, έχοντας απολογισμό δέκα νίκες και τέσσερις ισοπαλίες. Υπενθυμίζεται, ότι δεν έχει υποχρεώσεις για τις εγχώριες διοργανώσεις, καθώς τα αυξημένα κρούσματα Covid-19 οδήγησαν στη διακοπή τους. Σε ότι αφορά τώρα το αγωνιστικό κομμάτι, εκτός είναι ο τραυματίας Καραφιάτ (ΑΜ 2/0), ενώ οι Χόλες (ΑΜ 6/2) και Ολαγινκά (ΜΕ 7/2) βρέθηκαν θετικοί στον ιό και μπήκαν σε καραντίνα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από τη Χάποελ Μπερ Σεβά, για το Γιουρόπα Λιγκ. Βρέθηκε πίσω στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και παρότι ισοφάρισε με τον Προβόντ στο 75′, δέχθηκε ακόμη δυο τέρματα στα τελευταία λεπτά (86′, 88′).

Σλάβια Πράγας Στατιστικά

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, σε όλες τις διοργανώσεις. (δες το στην Bwin)

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα εννέα από τα δέκα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, σε όλες τις διοργανώσεις.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)
21+, UKGC, ΚΕΘΕΑ 2109237777, Αρμ Ρυθμ Εμπ. Επικ: ΕΕΕΠ

ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αήττητο σερί επτά αναμετρήσεων σε όλες τις διοργανώσεις για τη Λεβερκούζεν, στο οποίο και μετράει τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες. Τη Δευτέρα, η ομάδα του Πέτερ Μπος υποδέχθηκε την Άουγκσμπουργκ, στα πλαίσια της Μπουντεσλίγκα, κόντρα στην οποία επικράτησε με 3-1. Σοβαρή στο πρώτο μέρος, πήρε δίκαια προβάδισμα, όμως παρότι προδόθηκε από την άμυνα της στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, κατάφερε με στατικές φάσεις να πάρει το τρίποντο.

Τρίτη διαδοχική της νίκη σε όλες τις διοργανώσεις, ενώ με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους εννέα συνολικά σε πέντε αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα. Σε ότι αφορά το Γιουρόπα Λιγκ, στην πρεμιέρα των ομίλων δεν άφησε κανένα περιθώριο στη Νις, την οποία και συνέτριψε με 6-2, εντός. Παρέμεινε αήττητη στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της, έχοντας από δυο νίκες και ισοπαλίες.

Σταθερά εκτός δράσης βρίσκονται οι Πάτρικ Σικ (ΕΠ 4/2), Σαντιάγκο Αρίας (ΑΜ 1/0), Παουλίνιο (ΜΕ 0/0). Εκτός τέθηκαν ωστόσο και οι Σαρλς Αράνγκιζ (ΜΕ 5/1) και Λαρς Μπέντερ (ΑΜ 6/1), οπότε και ο κόουτς Μπος θα πρέπει να ανακατέψει και πάλι τα χαρτιά του.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-1 επί της Άουγκσμπουργκ, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με το πέναλτι του Αλάριο στο 16′ και παρότι δέχθηκε στην ισοφάριση στο 51ο λεπτό, εν τέλει επικράτησε με τα τέρματα των Αλάριο (74′) και Ντιαμπί (90’+).