*Πλέι-οφ Προβιβασμού.

*Ημιτελικός, πρώτος αγώνας. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Θα υπάρξει επαναληπτικός στην έδρα της Νότιγχαμ Φόρεστ (16 Μαϊου).

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Νότγχαμ Φόρεστ-Σέφιλντ Γιουνάιτεντ 1-1.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Σέφιλντ Γιουνάιτεντ-Νότιγχαμ Φόρεστ 1-1.

ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Φούλαμ, στα πλαίσια της 46ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Γκιμπς-Γουάιτ στο 10’ και το 2-0 ο Εντιαγέ στο 21’. Το 3-0 πέτυχε ο Μπέργκε στο 25’ και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Στίβενς στο 49’.

Εξαιρετική εμφάνιση για τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ με αντίπαλο τη Φούλαμ. Μπήκε αποφασισμένη στο ματς, πίεσε από την αρχή και κατάφερε να μπει στα αποδυτήρια με «ασφαλές» προβάδισμα στο σκορ. Στην επανάληψη παρά το γεγονός ότι δέχθηκε πίεση, κατάφερε να διατηρήσει ανέπαφη την εστία της, ενώ παράλληλα βρήκε ξανά δίχτυα, «σφραγίζοντας» τη νίκη.

Τον παράγοντα έδρα θέλει να εκμεταλλευτεί ιδανικά προκειμένου να πάρει σημαντικό προβάδισμα στη σειρά. Κατάφερε να «πιάσει» το στόχο που έθεσε στην αρχή της χρονιάς μπαίνοντας στα πλέι-οφ, όμως θέλει να επιστρέψει άμεσα στην Πρέμιερ Λιγκ, παρά το δύσκολο έργο που αναμένεται να έχει μπροστά της. Έχει δείξει εξαιρετική εικόνα μπροστά στο κοινό της, ειδικά στο δεύτερο μισό του πρωταθλήματος, παίρνοντας πολλούς και σημαντικούς βαθμούς. Σκοράρει σχεδόν μόνιμα στις αναμετρήσεις της, ενώ αμυντικά έχει δείξει τρομερή βελτίωση και σταθερότητα σε σχέση με το πρώτο μισό της σεζόν. Παραμένουν το πολλά προβλήματα τραυματισμών που την ταλαιπωρούν εδώ και αρκετό καιρό, όμως έχει αποδείξει πως βρίσκει λύσεις προκειμένου να παραμένει ανταγωνιστική.

Σέφιλντ Γιουνάιτεντ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΝΟΤΙΓΧΑΜ ΦΟΡΕΣΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Χαλ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 46ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τζόνσον στο 90+2’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Λιούις-Πότερ στο 90+4’.

Καλή εμφάνιση για τη Νότιγχαμ Φόρεστ κόντρα στη Χαλ. Λίγες ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, δεν μπόρεσε να απειλήσει με καμία από αυτές την αντίπαλη εστία, μένοντας στο μηδέν στη λήξη του πρώτου σαρανταπεντάλεπτου. Στο δεύτερο ημίχρονο κυριάρχησε και βρήκε δίχτυα από την άσπρη βούλα στις καθυστερήσεις, όμως στη συνέχεια πιάστηκε στον ύπνο και δέχθηκε την ισοφάριση.

Τη μέτρια αποτελέσματα των τελευταίων αγωνιστικών θέλει να αφήσει στην άκρη, στρέφοντας πλήρως την προσοχή της στα ματς των ημιτελικών. Φανταστική χρονιά από τη στιγμή που ανέλαβε τα ινία της ομάδας ο Στιβ Κούπερ, καθώς βρισκόταν κοντά στις θέσεις του υποβιβασμού και πλέον διεκδικεί την άνοδό της στην Πρέμιερ Λιγκ. Έχει δείξει πολύ θετικά στοιχεία μακριά από το γήπεδό της, σκοράρει με το τσουβάλι και με ιδιαίτερα υψηλή συχνότητα, ενώ αμυντικά είναι αρκετά σταθερή στις περισσότερες αναμετρήσεις της. Βασικός της στόχος είναι να μην ηττηθεί σήμερα, προκειμένου να κριθεί η πρόκριση στο δικό της γήπεδο και μπροστά στο κοινό της, όπου σίγουρα θα έχει πλεονέκτημα. Όσο αφορά τις απουσίες, αναμένεται να παραμείνουν εκτός οι Ντάβις, Γκραμπάν και Λόι, ενώ αμφίβολος είναι ο Κόλμπακ.