*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Πιτέρμπορο-Όξφορντ 3-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΟΞΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μπέρτον, στα πλαίσια της 43ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Χάρις στο 24’ και το 0-2 ο ίδιος στο 57’. Το 0-3 πέτυχε ο Μέρφι στο 62’ και το τελικό 0-4 διαμόρφωσε ο Χένρι στο 69’.

Εξαιρετική εμφάνιση και άνετη επικράτηση για την Όξφορντ. Επέβαλλε το ρυθμό της, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να βρει δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου, διατηρώντας χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα το μηδέν παθητικό.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει θέλει να δώσει, διατηρώντας ή και αυξάνοντας την απόστασή της από την 7η Λίνκολν. Είναι σε καλή κατάσταση, σκοράρει με συνέπεια στα περισσότερα παιχνίδια της και κυρίως όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της. Δεν φημίζεται από την άλλη για τη σταθερότητά της στα μετόπισθεν, γι’ αυτό και θα πρέπει να δείξει ιδιαίτερη προσοχή σε αυτόν τον τομέα.

Όξφορντ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΠΙΤΕΡΜΠΟΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Πορτ Βέιλ, στα πλαίσια της 33ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Ράνταλ στο 45+2’ και το 2-0 ο Μπόροους στο 56’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Ιακοβίτι με αυτογκόλ στο 86’.

Τρομερή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για την Πιτέρμπορο. Μπήκε δυνατά, πίεσε ασφυκτικά, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να σκοράρει και στα δύο ημίχρονα. Η άμυνά της δεν απειλήθηκε σε καμία περίπτωση, διατηρώντας με τεράστια ευκολία την εστία της ανέπαφη.

Όλα για όλα θέλει να τα παίξει σε αυτές τις τελευταίες αγωνιστικές, προκειμένου να εξαντλήσει όσες πιθανότητες έχει ώστε να βρεθεί στη 2η θέση του πρωταθλήματος. Έχει βρει και πάλι ρυθμό, συνεχίζει να βρίσκει δίχτυα ασταμάτητα, την ώρα που παραμένει τρομερά ασταθής αμυντικά. Στο -6 από την 2η Ντέρμπι, έχοντας δύο αγωνιστικές λιγότερες από εκείνη.