*11η αγωνιστική

*Η Μονακό κέρδισε στις τέσσερις πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων, πετυχαίνοντας στα τρία εξ αυτών από 3+ γκολ.

*No/Goal ήρθαν οι 7/8 αναμετρήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας.

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΜΟΝΑΚΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-0 από την Τράμπζονσπορ για το Γιουρόπα Λιγκ. Έμεινε πίσω στο σκορ με αυτογκόλ στο 44’, δέχθηκε το 2-0 στο 48’, με την Τράμπζονσπορ να σκοράρει ακόμη δύο φορές στο 57’ και στο 69’.

Από τις αρχές Σεπτέμβρη “τρέχει” νικηφόρο σερί στη Ligue 1, την προηγούμενη αγωνιστική πέρασε με το διπλό απ’ την Μονπελιέ. Ξεπέρασε τις δυσκολίες που αντιμετώπισε στο ξεκίνημα, μπήκε μπροστά στο σκορ στην τελευταία φάση πριν την ανάπαυλα. Στο δεύτερο 45λεπτο, απέφυγε κάποιες επικίνδυνες καταστάσεις στα καρέ της, βρήκε και δεύτερο τέρμα σε κρίσιμο σημείο και πέρασε με το διπλό.

Πέμπτη σερί νίκη για τη Μονακό, είχαν προηγηθεί αυτές κόντρα σε Νις (0-1), Λυών (2-1), Ρεμς (0-3) και Ναντ (4-1), παρέμεινε στην 5η θέση και θέλει να συνεχίσει σε αυτούς τους ρυθμούς για να πλησιάσει την πρώτη τριάδα (έξοδος στο Τσάμπιονς Λιγκ).

Την περασμένη Πέμπτη στο Γιουρόπα Λιγκ υπέστη βαριά ήττα 4-0 από την Τράμπζονσπορ στην Τουρκία και έμπλεξε σε περιπέτειες όσον αφορά την πρόκριση στην επόμενη φάση. Εξαιρετική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο (άξιζε να σκοράρει), απαράδεκτη η εικόνα της στο δεύτερο 45λεπτο, την πρόδωσε η άμυνά της. Παραμένει τραυματίας ο αριστερός μπακ Αγκιλάρ, δεν αγωνίστηκε στο ευρωπαϊκό παιχνίδι και συνεχίζει εκτός ο στόπερ Μπαντιασίλ.

ΜΟΝΑΚΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Σκόραρε από 2+ γκολ στα 5/7 πρόσφατα παιχνίδια.

*Over 2.5 τα 4/5 τελευταία ματς.

Δώρο* Εκπληξη ΔΩΡΕΑΝ – ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗ! *Ισχύουν Όροι και Προϋποθέσεις. 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΛΕΡΜΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 κόντρα στην Κλερμόν. Προηγήθηκε με τον Καουΐ στο 55’, έκανε το 2-0 με τον Κιέ στο 58’, δέχθηκε το 2-1 στο 90’+2’.

Δεύτερη φορά στη σεζόν πανηγυρίζει δύο νίκες στη σειρά, την περασμένη εβδομάδα νίκησε 2-1 την Οσέρ εντός έδρας. Λίγα πράγματα στο πρώτο ημίχρονο, της ακυρώθηκε ορθά ένα γκολ για οφσάιντ. Ξεκίνησε εντυπωσιακά στο δεύτερο 45λεπτο, σκόραρε δις μέσα σ’ ένα τετράλεπτο και η μείωση του σκορ στις καθυστερήσεις δεν ήταν αρκετή να της στερήσει το “τρίποντο”. Σκόραρε σε δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι ο φορ Κιέ.

Δεύτερη σερί νίκη για την Κλερμόν, είχε προηγηθεί το διπλό στην Αζαξιό (1-3), έφτασε τις τρεις νίκες σε πέντε αγωνιστικές, ανέβηκε σημαντικά στη βαθμολογία, πλέον είναι 8η με 16 πόντους, στο +8 απ’ την τελευταία τετράδα. Τα πηγαίνει εξαιρετικά για τα δεδομένα της, έχει απομακρυνθεί απ’ τις επικίνδυνες θέσεις, ενώ αξίζει να αναφερθεί πως οι 3/4 ήττες ήρθαν από Παρί Σεν Ζερμέν, Μαρσέιγ, Λοριάν, τις ομάδες που βρίσκονται δηλαδή στις πρώτες θέσεις της Ligue 1. Τιμωρημένος ο βασικός χαφ Γκαστιέν, παραμένουν τραυματίες ο εξτρέμ Μπελά και ο δεξιός μπακ Ζεφάν.