*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Νόριτς-Μπέρμιγχαμ 2-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΠΕΡΜΙΓΧΑΜ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Χάντερσφιλντ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 45ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Στάνσφιλντ στο 45’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Χέιλι στο 47’.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Μπέρμιγχαμ. Παρά το γεγονός ότι κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ πριν τη λήξη του ημιχρόνου, στην επανάληψη μπήκε νωθρά, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να φέρουν το ματς στα ίσα.

Όλα για όλα είναι αναγκασμένη να τα παίξει σήμερα, καθώς χρειάζεται μόνο νίκη προκειμένου να εξαντλήσει τις πιθανότητές της για παραμονή. Βρίσκεται στο -1 από την 21η Πλίμουθ και εκτός από νίκη θέλει και παράλληλα και στραβοπάτημά της για να βγει από τη ζώνη του υποβιβασμού. Η αποτυχία της να κρατήσει το υπέρ της σκορ στο ματς κόντρα στη Χάντερσφιλντ είναι αρκετά πιθανό να της στερήσει και την παρουσία της στη Τσάμπιονσιπ την ερχόμενη σεζόν.

Μπέρμιγχαμ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΝΟΡΙΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Σουόνσι με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 45ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Πάτερσον στο 24’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Σάρα στο 34’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Σάρτζεντ στο 45+3’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκράιμς με πέναλτι στο 53’.

Καλή η εικόνα που άφησε, αλλά δεν μπόρεσε να αποσπάσει το επιθυμητό αποτέλεσμα. Έμεινε πίσω στο σκορ σχετικά νωρίς, όμως στη συνέχεια κατάφερε να το ανατρέψει πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη μπήκε νωθρά, με αποτέλεσμα να δεχθεί το γκολ που καθόρισε εν τέλη το τελικό σκορ.

Σχεδόν εξασφαλισμένη είναι η παρουσία της στα φετινά πλέι-οφ, αφού ακόμα και με ήττα δύσκολα θα βρεθεί εκτός εξάδας. Αν δεν ηττηθεί είναι μαθηματικά βέβαιο πως θα βρίσκεται στην εξάδα, παρ’ όλα αυτά δεν θα έχει εύκολο έργο, αφού οι γηπεδούχοι δίνουν μάχη για την παραμονή. Αήττητη στα τελευταία πέντε ματς (2-3-0), έχοντας βρει δίχτυα σε όλα. Αρνητικό βέβαια το γεγονός ότι δέχεται αρκετά εύκολα γκολ, χωρίς όμως αυτό να της έχει στερήσει σημαντικούς βαθμούς.