32η αγωνιστική

*Η Βόλφσμπουργκ επικράτησε και στα δυο τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Ντάρμσταντ.

*Under 2.5 τα 5/6 συνολικά παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Ντάρμσταντ – Βόλφσμπουργκ 0-1

Δείτε τα Προγνωστικά Γερμανίας

ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Φράιμπουργκ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 41′ με αυτογκόλ του Μπορνό, για να κάνει την ανατροπή με τα τέρματα των Άρνολντ (82′) και Λακρουά (90′). Έπαιζε με παίκτη περισσότερο από το 64′, με τους γηπεδούχους να χάνουν και πέναλτι στο 87ο λεπτό.

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη προέρχεται στο πρωτάθλημα η Βόλφσμπουργκ, μετά και το εντός 1-0 επί της Μπόχουμ. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Ραλφ Χάσενχουτλ φιλοξενήθηκε από τη Φράιμπουργκ, από την έδρα της οποίας “πέρασε” με 1-2.

Δεν ικανοποίησε με την εμφάνιση της στον αγωνιστικό χώρο και βρέθηκε δίκαια πίσω στο σκορ λίγο πριν την ανάπαυλα, έστω και με αυτογκόλ. Τυχερή που το σκορ δεν ξέφυγε ακόμη περισσότερο μέχρι και τα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου, όταν και απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα. Κάτι που εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο και με δυο γκολ στα τελευταία λεπτά κατάφερε να κάνει την ανατροπή, έχοντας και την τύχη με το μέρος της, βλέποντας την αντίπαλο να χάνει πέναλτι.

Μετά και από αυτό το νέο θετικό αποτέλεσμα, βρίσκεται στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη και σε περίπτωση που επικρατήσει και τώρα, ουσιαστικά “καθαρίζει” με την παραμονή. Ωστόσο, αξίζει να σημειωθεί ότι κέρδισε μόλις μια φορά στα εννέα τελευταία εντός της, στα οποία είχε ακόμη τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες.

Πλήγμα αποτελεί η απώλεια του Βέλγου αμυντικού Μπορνό, ο οποίος συμπλήρωσε κάρτες και καλείται να εκτίσει σήμερα την τιμωρία του. Επέστρεψε και πάλι στις προπονήσεις ο μέσος Βρανκς και ενδεχομένως να πάρει χρόνο συμμετοχής σήμερα.

Βόλφσμπουργκ Στατιστικά

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 7/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΤΑΡΜΣΤΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Χάιντενχαϊμ, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο 90′.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Ντάρμσταντ, μετά και τη νίκη που πανηγύρισε κόντρα στην Κολωνία (0-2). Την προηγούμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος, η ομάδα του Τόρστεν Λίμπερκνεχτ υποδέχθηκε τη Χάιντενχαϊμ, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 0-1.

Αρκετά ισορροπημένο παιχνίδι ανάμεσα στις δυο πλευρές, οι οποίες είχαν ευκαιρίες και θα μπορούσαν να έχουν βρει δίχτυα από νωρίς στο ματς. Στα τελευταία λεπτά, η ίδια πίεσε πολύ περισσότερο και ενώ έδειχνε ικανή να πάρει το ματς, εν τέλει την “πλήρωσε” σε κόντρα επίθεση και αντ’ αυτού ηττήθηκε με γκολ στο 90′.

Τρίτη ήττα στις τέσσερις τελευταίες στροφές του πρωταθλήματος, μετά και από εκείνες που προηγήθηκαν κόντρα σε Μάιντς (4-0 εκτός) και Φράιμποργκ (0-1 εντός). Παραμένει έτσι σταθερά στην τελευταία θέση της κατάταξης, γνωρίζοντας ότι έχει υποβιβαστεί ήδη από την κατηγορία. Πανηγύρισε μόλις ένα διπλό στις έντεκα τελευταίες εξόδους της (1-5-5).

Παρά τον υποβιβασμό της ομάδος, ο πρόεδρος Ρούντιγκερ Φριτς “πέταξε” το μπαλάκι στον κόουτς Λίμπερκνεχτ, λέγοντας ότι είναι απόφαση του ίδιου αν θα μείνει στην ομάδα ή όχι. Ο τελευταίος επιβεβαίωσε την παραμονή του μέσω δηλώσεων.