*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Χάντερσφιλντ-Ίπσουιτς 1-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΙΠΣΟΥΙΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Κόβεντρι με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 44ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Μουρ στο 8’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ράιτ στο 64’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπουργκς στο 69’.

Καλή εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για την Ίπσουιτς. Παρά το γεγονός ότι δεν είχε την κατοχή της μπάλας, προηγήθηκε από νωρίς. Στην επανάληψη δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, όμως λίγα λεπτά μετά πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ, το οποίο διατήρησε ως το τελευταίο σφύριγμα.

Τεράστιο βήμα για να καταλάβει την 2η θέση και παράλληλα την απευθείας άνοδο έκανε με τη νίκη της επί της Κόβεντρι μεσοβδόμαδα και το μόνο που χρειάζεται σήμερα για να το πετύχει είναι να μην ηττηθεί από τη Χάντερσφιλντ που δεν έχει ουσιαστικές πιθανότητες παραμονής. Αναμένεται να επιβάλλει το ρυθμό της από την αρχή του ματς, ψάχνοντας το γρήγορο γκολ που θα τη φέρει πιο κοντά στην επίτευξη του στόχου της. Μπορεί κάλλιστα να εκμεταλλευτεί τις πολλές αμυντικές αδυναμίες των φιλοξενούμενων, όμως δεν θα πρέπει σε καμία περίπτωση να τους υποτιμήσει, αφού δεν είναι απίθανο να βρεθεί προ εκπλήξεως.

Ίπσουιτς Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΧΑΝΤΕΡΣΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μπέρμιγχαμ με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 45ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Στάνσφιλντ στο 45’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Χέιλι στο 47’.

Το βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να αποσπάσει η Χάντερσφιλντ. Μέτριο πρώτο μέρος, έμεινε πίσω στο σκορ με τη λήξη του, όμως στην επανάληψη μπήκε δυνατά και έπιασε στον «ύπνο» την άμυνα των φιλοξενούμενων, φέρνοντας το ματς στα ίσα.

Η αποτυχία της να αποσπάσει το επιθυμητό αποτέλεσμα κόντρα στη Μπέρμιγχαμ την έχει φέρει σε τρομερά δύσκολη θέση και σήμερα εκτός κάποιας τρομερής έκπληξης θα «αποχαιρετήσει» τη Τσάμπιονσιπ. Πάρα πολλά τα προβλήματά της, σπάνια δεν δέχεται γκολ, ενώ ακόμα και που βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα, δεν της είναι αρκετό. Γνωρίζει πως θα δεχθεί ασφυκτική πίεση, αφού οι γηπεδούχοι αναμένεται να πάρουν την άνοδο με θετικό αποτέλεσμα.