*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μπλάκμπερν-Λέστερ 1-4.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΛΕΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Πρέστον, στα πλαίσια της 45ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Βάρντι στο 36’ και το 0-2 ο ίδιος στο 52’. Το τελικό 0-3 διαμόρφωσε ο ΜακΈιτιρ στο 67’.

Εξαιρετική εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Λέστερ. Επέβαλλε το ρυθμό της, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να προηγηθεί από το πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη δεν μείωσε το ρυθμό της, βρίσκοντας δίχτυα σε ακόμα δύο περιπτώσεις, «σφραγίζοντας» το τρίποντο.

Την κατάκτηση του πρωταθλήματος πανηγύρισε με τη νίκη της επί της Πρέστον μεσοβδόμαδα και σήμερα θέλει να ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις της για τη φετινή σεζόν με ένα ακόμα θετικό αποτέλεσμα μπροστά στο κοινό της. Είναι σε καλή κατάσταση, θα παίξει απελευθερωμένα καθώς ύστερα από τα πολλά σκαμπανεβάσματα του δευτέρου γύρου κατάφερε να πετύχει το στόχο που είχε θέσει από την αρχή της χρονιάς.

Λέστερ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΠΛΑΚΜΠΕΡΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο την Κόβεντρι, στα πλαίσια της 45ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Πολύ καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για τη Μπλάκμπερν. Παρά το γεγονός ότι δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και απείλησε με αρκετές από αυτές την αντίπαλη εστία, δεν ήταν αποτελεσματική, μένοντας στο μηδέν. Η άμυνά της δεν απειλήθηκε καθόλου, διατηρώντας εύκολα ανέπαφη την εστία της.

Η τεράστια αποτυχία της να ξεπεράσει το εμπόδιο της Κόβεντρι την έχει φέρει σε δυσμενή θέση, αφού σήμερα χρειάζεται έστω το βαθμό της ισοπαλίας ώστε να είναι βέβαιη πως δεν θα κινδυνεύσει. Σίγουρα το έργο της δεν θα είναι σε καμία περίπτωση εύκολο, αφού αντιμετωπίζουν την πρωταθλήτρια Λέστερ, ενώ παράλληλα δεν βρίσκεται και σε ιδιαίτερα καλή κατάσταση αυτή την περίοδο. Μετράει μόλις μία νίκη στα τελευταία πέντε παιχνίδια (1-2-2), με 2 γκολ ενεργητικό και 8 παθητικό.