*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 2/3 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 2/3 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Χαλ-Πλίμουθ 1-1.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΠΛΙΜΟΥΘ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μίλγουολ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 45ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Κούπερ στο 83’.

Ακόμα μία κακή εμφάνιση και δεύτερη σερί ήττα για την Πλίμουθ. Είχε μεν ευκαιρίες, δεν κατάφερε να απειλήσει με αξιώσεις την αντίπαλη εστία, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Αμυντικά δέχθηκε πίεση, στην οποία υπέκυψε στα τελευταία λεπτά.

Οι διαδοχικές ήττες των τελευταίων αγωνιστικών την έχουν φέρει σε τρομερά δύσκολη θέση, καθώς από εκεί που βρισκόταν σε «ασφαλή» απόσταση από τη ζώνη του υποβιβασμού, πλέον βρίσκεται μόλις στο +1 από την 22η Μπέρμιγχαμ. Με νίκη σήμερα εξασφαλίσει την παρουσία της και την ερχόμενη σεζόν στη Τσάμπιονσιπ, ανεξαρτήτως αποτελεσμάτων από τις ομάδες που βρίσκονται κάτω από εκείνη. Δεν είναι σε καλή κατάσταση τελευταία, είναι επιρρεπής αμυντικά, με αποτέλεσμα να δυσκολεύεται σημαντικά να κρατήσει ανέπαφη την εστία της. Από την άλλη δεν κατάφερε να βρει δίχτυα σε καμία από τις δύο πρόσφατες εκτός έδρας αναμετρήσεις της, όμως σήμερα θέλει και πρέπει να εκμεταλλευτεί το πλεονέκτημα έδρας, βρίσκοντας και πάλι την επαφή της με αυτά.

Πλίμουθ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΧΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Ίπσουιτς με σκορ 3-3, στα πλαίσια της 45ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Χιρστ στο 19’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Τουφάν στο 40’. Το 1-2 πέτυχε ο Χάτσινσον στο 45+2’ και το 2-2 ο Ντέλαπ στο 56’. Το 2-3 έκανε ο Χάτσινσον στο 67’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Οχάιο στο 87’.

Το βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να σώσει η Χαλ. Έμεινε σχετικά νωρίς πίσω στο σκορ, αλλά βρήκε τρόπο να ισοφαρίσει λίγο πριν την ανάπαυλα. Δέχθηκε ξανά γκολ στις καθυστερήσεις, όμως στην επανάληψη εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε, ισοφαρίζοντας και πάλι. Για ακόμα μία φορά υπέκυψε λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, αλλά στα τελευταία λεπτά πέτυχε το γκολ που καθόρισε το τελικό αποτέλεσμα.

Μονόδρομος η νίκη στο σημερινό παιχνίδι, καθώς μόνο έτσι θα εξαντλήσει όσες πιθανότητες έχει για να βρεθεί στα πλέι-οφ. Είναι μεν σε καλή κατάσταση, μαχητική σε όλες τις αναμετρήσεις της, συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα στις περισσότερες από αυτές, όμως είναι εξίσου ασταθής αμυντικά, με αποτέλεσμα να δέχεται εύκολα γκολ. Γνωρίζει πως δεν θα έχει εύκολο έργο, αφού οι γηπεδούχοι δίνουν μάχη για την παραμονή και έχουν ανάγκη τους βαθμούς. Μετράει έξι ματς αήττητη (3-3-0), με 14 γκολ υπέρ και 8 κατά.