*35η αγωνιστική.

*Στον πρώτο γύρο: Λάτσιο – Μόντσα 1-1.

*Αήττητη η Λάτσιο σε συνολικά τέσσερα ματς κόντρα στη Μόντσα σ’ όλες τις διοργανώσεις (2-2-0).

*Μετρούν 4/4 μεταξύ τους Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΜΟΝΤΣΑ

Προηγούμενο ματς: Eκτός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στη Λέτσε. Το 1-0 ο Κρστόβιτς στο 90’, ισοφάρισε ο Πεσίνα με πέναλτι στις καθυστερήσεις για τη Μόντσα.

Έφυγε αλώβητη απ’ την έδρα της Λέτσε την περασμένη εβδομάδα, παρότι δέχτηκε γκολ στις καθυστερήσεις! Το ματς είχε πολύ χαμηλό επίπεδο, καμία εκ των δύο ομάδων δεν κατάφερε να βρει ρυθμό επιθετικά στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος η ποιότητα ανέβηκε, αλλά και πάλι οι σοβαρές φάσεις ήταν ελάχιστες. Το γκολ για τη Λέτσε σημειώθηκε στις καθυστερήσεις με τρομερό σουτ του Κρστόβιτς, ωστόσο η Μόντσα κέρδισε πέναλτι με τη σέντρα, σε χέρι. Το αξιοποίησε ο Πεσίνα και χάρισε στην ομάδα του έναν πόντο απ’ το πουθενά.

Ανέβηκαν στους 44 βαθμούς οι “μπιανκορόσι” και πλέον καταλαμβάνουν την 11η θέση και βρίσκονται στο -6 από τη Νάπολι και την 8η θέση, που ενδεχομένως, να ανοίξει για την Ευρώπη. Ενόψει της ολοκλήρωσης της σεζόν τα βλέμματα στρέφονται στον Ραφαέλε Παλαντίνο και το προπονητικό μέλλον που, λογικά, βρίσκεται εκτός Μόντσα. Να σημειωθεί πως το συμβόλαιο του 40χρονου Ιταλού ολοκληρώνεται το καλοκαίρι. Επιστρέφουν οι Ντάνι Μότα (Επιθετικός, 30, 4) και Α. Καρμπόνι (Αμυντικός, 21, 1).

ΜΟΝΤΣΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/G στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΛΑΤΣΙΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 1-0 επί της Βερόνα. Το γκολ ο Ζακάνι στο 72’.

Είναι σε καλό μομέντουμ, την περασμένηε εβδομάδα πήρε σπουδαίας σημασίας νίκη εντός έδρας κόντρα στη Βερόνα. Είχε τον κυρίαρχο ρόλο σ’ ολόκληρη την αναμέτρηση, στο πρώτο ημίχρονο έβγαλε νευρικότητα και δεν απείλησε όσο θα ήθελε, σώθηκε σε φάση που ο Σφιντέρσκι δε σημάδεψε σωστά με την εστία κενή. Στο δεύτερο μέρος η Λάτσιο έγινε πιο πιεστική, είχε δοκάρι και τεράστια φάση με τον Πέδρο, τελικά βρήκε το γκολ με τον Ζακάνι στο 72’, χρειάστηκε μια μεγάλη επέμβαση του Μανδά για να κρατήσει το «μηδέν» και να κερδίσει.

Ήταν η τέταρτη διαδοχική νίκη σ’ όλες τις διοργανώσεις για τους «λατσιάλι», οι τρεις για το πρωτάθλημα μετά το διπλό επί της Τζένοα (0-1) και το εντός έδρας 4-1 επί της Σαλερνιτάνα. Συγκεντρώνοντας 55 βαθμούς καταλαμβάνει την 7η θέση που οδηγεί στην Ευρώπη, παράλληλα βρίσκεται στο -4 από τη συμπολίτισσα Ρόμα και την 5η θέση που δίνει εισιτήριο για το Τσάμπιονς Λιγκ. Επιστρέφουν οι Λάτσαρι (Μέσος, 22) και Προβεντέλ (Τερματοφύλακας, 28).