*Σημειώθηκε Άσσος και στα δυο συνολικά παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Δείτε τα Προγνωστικά ΗΠΑ

ΣΑΡΛΟΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-1 από τη Σεντ Λούις, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 25ο λεπτό με τον Κοπέτι, για να δεχθεί την ανατροπή πριν το ημίχρονο (αυτ. 41′, πεν. 45’+5) και ένα τρίτο τέρμα στο 71′.

Από τη δεύτερη ήττα της σε ισάριθμα παιχνίδια για το τρέχον πρωτάθλημα προέρχεται η Σάρλοτ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Κρίστιαν Λατάνσιο φιλοξενήθηκε από τη Σεντ Λούις, από την έδρα της οποίας έφυγε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 3-1. Παρότι ήταν αυτή που προηγήθηκε στο σκορ, δεν ήταν ικανή να κρατήσει, δεχόμενη την ανατροπή πριν την ανάπαυλα. Προσπάθησε να ισορροπήσει την κατάσταση στη συνέχεια, ωστόσο δέχθηκε και τρίτο τέρμα. Είχε προηγηθεί το εντός 0-1 από τη Νιου Ίνγκλαντ, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, οπότε και ευελπιστεί απόψε σε κάτι διαφορετικό. Μια ήττα στα τέσσερα τελευταία στην έδρα της (2-1-1).

Σάρλοτ Στατιστικά

*Over 3.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια.

*No Goal τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΤΛΑΝΤΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με το Τορόντο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 52′, για να ισοφαρίσει οκτώ λεπτά μετά με τον Ματέους Ροσέτο.

Αήττητη παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Ατλάντα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γκονσάλο Πινέδα υποδέχθηκε το Τορόντο, με το οποίο μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Αν και ανώτερη στον αγωνιστικό χώρο, δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες της και βρέθηκε πίσω κόντρα στη ροή και στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Παρόλα αυτά, είχε σχετικά άμεση απάντηση, ενώ στην πορεία σκόραρε και πάλι, με τον Γιακουμάκη, αλλά το τέρμα ακυρώθηκε από τον VAR. Δεν κατάφερε έτσι να κάνει το 2×2, μετά και το 2-1 της πρεμιέρας επί του Σαν Χοσέ. Πανηγύρισε μόλις ένα διπλό στα 15 τελευταία εκτός της, στα πλαίσια του πρωταθλήματος (1-5-9).