*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 2/3 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 2/3 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μπλάκμπερν-Σάντερλαντ 1-3.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Κάρντιφ, στα πλαίσια της 39ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Αουτσίτσε με πέναλτι στο 12’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Μπέλιγχαμ στο 27’.

Εξαιρετική εμφάνιση και επιστροφή στις νίκες για τη Σάντερλαντ. Επέβαλλε το ρυθμό της από την αρχή της αναμέτρησης και κατάφερε να προηγηθεί από νωρίς, διπλασιάζοντας στη συνέχεια τα τέρματά της. Στην επανάληψη διατήρησε το υπέρ της σκορ χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.

Να διπλασιάσει τις νίκες της είναι ο στόχος της, ξεπερνώντας το εμπόδιο της Μπλάκμπερν. Άφησε θετικά στοιχεία στα δύο προηγούμενα παιχνίδια της και πλέον έχει ανεβασμένη ψυχολογία. Δεν θα έχει βέβαια σε καμία περίπτωση εύκολο έργο, καθώς οι φιλοξενούμενοι δίνουν μάχη για την παραμονή και θα προσπαθήσουν να εκμεταλλευτούν τυχόν αστάθειες και λάθη που συνηθίζει να βγάζει σε πολλές από τις αναμετρήσεις της. Από την άλλη μπορεί κι εκείνη με τη σειρά της να εκμεταλλευτεί τα κενά που είναι αρκετά πιθανό να βρει, ώστε να σκοράρει με μεγαλύτερη άνεση.

Σάντερλαντ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΠΛΑΚΜΠΕΡΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Ίπσουιτς με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 39ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Τσάπλιν στο 9’.

Προσπάθησε η Μπλάκμπερν, αλλά δεν μπόρεσε να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα. Είχε μεν ευκαιρίες, απείλησε την αντίπαλη εστία, κυρίως στην επανάληψη, όμως δεν κατάφερε να βρει δίχτυα. Αμυντικά υπέκυψε από νωρίς στο πρώτο ημίχρονο, με το σκορ να μένει απαράλλακτο ως το τελευταίο σφύριγμα.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από μια ακόμα αποτυχημένη απόπειρα να επιστρέψει στις νίκες. Δεν είναι σε καθόλου καλή κατάσταση, δεν πείθει με την εικόνα της και τα πολλά προβλήματα που έχει στα μετόπισθεν δεν τη βοηθάνε σε καμία περίπτωση να αποσπάσει όσα θετικά αποτελέσματα ιδανικά θα ήθελε. Δυσκολεύεται αρκετά ακόμα και να βρει δίχτυα στις περισσότερες εξόδους της, κάτι το οποίο της δυσχεραίνει ακόμα πιο πολύ την προσπάθεια για θετικά αποτελέσματα.