*8η αγωνιστική

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*Μόλις μία νίκη έχει η Ραούφος στα επτά τελευταία παιχνίδια της απέναντι στην Μος (1-3-3).

ΡΑΟΥΦΟΣ

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο 1-1 απέναντι στην Κόνγκσβινγκερ εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Προηγήθηκε στο 16′, αλλά η αντίπαλος κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα με γκολ στις αρχές της επανάληψης (47′).

Δεν φοβήθηκε την Κόνγκβινγκερ και την κοίταξε στα μάτια, έχοντας ψυχολογία από τις δύο σερί νίκες που είχαν προηγηθεί για το πρωτάθλημα. Δικαιώθηκε από την τόλμη της και απέσπασε έναν πολύ σημαντικό βαθμό εν όψει της συνέχειας, ο οποίος μάλιστα έδωσε και συνέχεια στο αήττητο που τρέχει στην λίγκα (2-1-0). Βρίσκεται στην μέση της βαθμολογίας, θέλει να μείνει κοντά στις θέσεις των πλέι οφ, μιας και μοιάζει απίθανο να κινδυνέψει βάση ποιότητας ρόστερ. Συμπλήρωσε κάρτες και θα απουσιάσει ο βασικός στόπερ Χαρούνα, τραυματίας ο έτερος αμυντικός Φρένσταντ και ο καλός μεσοεπιθετικός Μπαντιέ.

Ραούφος Στατιστικά

*5/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

ΜΟΣ

Προηγούμενο ματς: Σε παιχνίδι όπου οι άμυνες πήγαν περίπατο, έμεινε στο 3-3 απέναντι στην Στάμπαεκ. Έμενε πίσω στο σκορ στο 43′, ενώ με το ξεκίνημα της επανάληψης δέχτηκε άλλα δύο γκολ (49′, 51′), Ωστόσο, κατάφερε να πετύχει τρία γκολ μέσα σε λιγότερο από δέκα λεπτά (73′, 77′, 81′) και να φέρει το ματς στα ίσα.

Απίστευτος ο τρόπος με τον οποίον επέστρεψε στο παιχνίδι απέναντι στην Στάμπαεκ, αν και το τελικό αποτέλεσμα μάλλον την αφήνει δυσαρεστημένη, δεδομένου ότι είχε φάσεις και για ολική ανατροπή. Όπως και στο ματς με την Σάντνες, δεν παρουσίασε καμία συνοχή στην εμφάνισή της, η οποία χαρακτηρίστηκε από πολλά «νεκρά» διαστήματα. Ένα εξ’ αυτών έφερε και τα τρία γκολ των φιλοξενούμενων. Σε κάθε περίπτωση, καλείται να λύσει το αμυντικό της θέμα μιας και έχει την δεύτερη χειρότερη άμυνα στο πρωτάθλημα με 15 γκολ παθητικό. Παράλληλα, αγνοεί την νίκη στα τέσσερα τελευταία (0-2-2). Παραμένουν αμφίβολοι οι Μεντί και Μπιοργκφόλσον.