*Under 2.5 τα 8/9 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Κοπεγχάγη – Μίντιλαντ 0-2, Μίντιλαντ – Κοπεγχάγη 2-0

*Στο κύπελλο: Κοπεγχάγη – Μίντιλαντ 1-0

ΜΙΝΤΙΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Άαρχους, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με το πέναλτι του Οσόριο στο 21ο λεπτό, με τους γηπεδούχους να μένουν με δέκα παίκτες στο 84′.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Μίντιλαντ, μετά και την ήττα με 2-3 από τη Νόρντζελαντ. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τόμας Τόμασμπεργκ φιλοξενήθηκε από την Άαρχους, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1. Μπήκε δυναμικά και πήρε προβάδισμα με πέναλτι στα μέσα του ημιχρόνου. Στην πορεία έπαιξε πιο συντηρητικά, θέλοντας να αποφύγει τις δύσκολες στιγμές, αντέχοντας στην πίεση μέχρι το φινάλε.

Πέμπτη νίκη στις έξι τελευταίες αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα, ενώ εκμεταλλευόμενη και την απώλεια της Μπρόντμπι, την “έπιασε” στην κορυφή. Επικράτησε στα έξι από τα εννέα πιο πρόσφατα εντός της (6-2-1). Συμπλήρωσε κάρτες ο Ίνγκασον και θα εκτίσει τιμωρία.

Μίντιλαντ Στατιστικά

*No Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Νόρντζελαντ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 2-0 (22′, 29′), έχασε πέναλτι στο φινάλε του ημιχρόνου με τον Μπάρντζι, για να μειώσει με τον Όσκαρσον στο 47ο λεπτό.

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα υπέστη η Κοπεγχάγη, μετά και το εντός 1-2 από τη Μπρόντμπι. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γιάκομπ Νέεστρουπ φιλοξενήθηκε από τη Νόρντζελαντ, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-1. Παρότι μπήκε πιο δυναμικά και είχε τις φάσεις, βρέθηκε πίσω κόντρα στη ροή και πριν προλάβει να το καταλάβει δέχθηκε και δεύτερο. Προσπάθησε να αντιδράσει και αφού έχασε πέναλτι στο φινάλε του ημιχρόνου, μείωσε με την επιστροφή από τα αποδυτήρια. Πίεσε στην πορεία, αλλά δεν άλλαξε κάτι.

Μετά και από αυτή τη νέα απώλεια, έχασε έδαφος στη μάχη του τίτλου, μένοντας στο -6 από την κορυφή. Απόσταση που μπορεί να ανοίξει περισσότερο με πιθανή νέα ήττα σήμερα. Τρεις ήττα στις πέντε τελευταίες εξόδους της, στις οποίες είχε και δυο νίκες. Εξέτισε την τιμωρία του ο Αχουρί και βρίσκεται κανονικά στην αποστολή.