26η αγωνιστική

*Over 2.5 τα τρία τελευταία τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Φάλκενμπεργκ – Βάρναμο 0-3

ΒΑΡΝΑΜΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αήττητη εδώ και έξι αναμετρήσεις η Βάρναμο, μετρώντας τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, φιλοξενήθηκε από τη Γκάις, στην έδρα της οποίας πήρε το διπλό, επικρατώντας με 1-2. Καλύτερη στο πρώτο μέρος, πήρε σαφές προβάδισμα, στο δεύτερο δέχθηκε αρκετή πίεση και παρά τη μείωση, απέφυγε τα χειρότερα. Κάπως έτσι, έφτασε τους 50 βαθμούς και είναι μόνη πρώτη. Αήττητη στα επτά πιο πρόσφατα εντός της, έχοντας πέντε νίκες και δυο ισοπαλίες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Γκάις, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Βένγκμπεργκ (αυτ. 32′) και Γιόχανσον (35′), για να δεχθεί τη μείωση στο 47ο λεπτό.

Βάρναμο Στατιστικά

*Goal/Goal τα πέντε τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

*Under 2.5 τα 10/11 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

ΦΑΛΚΕΝΜΠΕΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά από τρεις αναμετρήσεις και με απολογισμό μια νίκη και δυο ισοπαλίες, η Φάλκενμπεργκ υπέστη και πάλι την ήττα 1-4. Την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε τη Χέλσινγκμποργκ, από την οποία και ηττήθηκε με το βαρύ 1-4. Παρότι πήρε προβάδισμα στο σκορ, στην πορεία παραδόθηκε στην ανωτερότητα της αντιπάλου της και δέχθηκε την ολική ανατροπή. Έχοντας συγκεντρώσει 24 βαθμούς, βρίσκεται στην 15η και προτελευταία θέση, πάνω μόνο από τη Βάσαλουντς, ενώ είναι στο -7 από την απευθείας παραμονή. Πανηγύρισε ένα διπλό στις έντεκα τελευταίες εξόδους της (1-3-7).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-4 από τη Χέλσινγκμποργκ, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο ένατο λεπτό με τον Μπέργκμαρκ Βίμπεργκ, για να δεχθεί στην πορεία την ολική ανατροπή (35′, 66′, 78′, 86′).