*7η αγωνιστική των πλέι οφ.

*Σε προηγούμενους γύρους: ΛΑΣΚ – Ραπίντ Βιέννης 1-1, Ραπίντ Βιέννης – ΛΑΣΚ 3-3, Ραπίντ Βιέννης – ΛΑΣΚ 0-0

*GG στα 8/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα προγνωστικα στοιχηματος

ΛΑΣΚ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-1) της Χάρτμπεργκ. Ο Φίλαφερ έκανε το 1-0 στο 20′, απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με Φλέκερ (44′) και Μπόουατ (90+3′ αυτ.).

Εκδίκηση για την ήττα που γνώρισε μπροστά στο κοινό της από τη Χάρτμπεργκ πήρε η ΛΑΣΚ μεσοβδόμαδα, αλώνοντας την “PROfertil Arena” στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Δημιούργησε τις πιο επικίνδυνες ευκαιρίες, ενώ στάθηκε τυχερή στο σουτ του Αβντιγιά που βρήκε το δεξί δοκάρι της στο 59′.

Φτάνοντας τους 27 βαθμούς η ΛΑΣΚ ξέφυγε στο +5 από την 4η Ραπίντ Βιέννης και την 5η Κλάγκενφουρτ. Στις τρεις τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές έχει απολογισμό 2-0-1, διάστημα στο οποίο είχε επικρατήσει της Σάλτσμπουργκ (3-1). Διατηρείται αήττητη με την Ραπίντ Βιέννης στις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις που την υποδέχτηκε (2-3-0). Σταθερά εκτός ο αρχηγός Ζούλι, συμπλήρωσε κάρτες ο Ζιρέις.

ΛΑΣΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΡΑΠΙΝΤ ΒΙΕΝΝΗΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (3-1) από την Στουρμ Γκρατς. Ο Χόρβατ στο 8′ έκανε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους, απάντησε ο Μαγιουλού στο 19′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσαν Γκαζιμπέγκοβιτς (29′) και Κιτεϊσβίλι (44′).

Δύο ήττες μέσα σε διάστημα πέντε ημερών γνώρισε η Ραπίντ Βιέννης από την πρωτοπόρο Στουρμ Γκρατς. Πλήρωσε το κακό πρώτο ημίχρονο που πραγματοποίησε και την αναποτελεσματικότητα της στο δεύτερο ημίχρονο, στο οποίο δεν δέχτηκε ούτε μία ευκαιρία στην εστία.

Η Ραπίντ Βιέννης παρέμεινε στην 4η θέση, ωστόσο πλέον ισοβαθμεί με την Κλάγκενφουρτ που κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Σάλτσμπουργκ. Στις επτά συνολικά εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε μέσα στο 2024 έχει απολογισμό 3-3-1. Εξέτισε ο Κέρσμπαουμ, τραυματίστηκε ο Χόφμαν. Τη Μεγάλη Τετάρτη (1/5) η Ραπίντ Βιέννης αντιμετωπίζει την Στουρμ Γκρατς στον τελικό Κυπέλλου Αυστρίας.