*14η αγωνιστική

*GG στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Over 4,5 στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΛΕΤΣΕ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εκτός) με την Ελλάς Βερόνα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορές με Ουντέν (30′) και Γκονσάλες (69′), απάντησαν ισάριθμες οι Νγκονζέ (41′) και Τζούριτς (77′).

Μπορούσε να “καθαρίσει” τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο στο “Marc Antonio Bentegodi” η Λέτσε που αστόχησε σε κάποιες σπουδαίες ευκαιρίες, δεχόμενη γκολ στη μοναδική της Ελλάς Βερόνα. Ισορροπημένο το δεύτερο ημίχρονο, χρειάστηκαν κάποιες μεγάλες αποκρούσεις του τερματοφύλακα Φαλκόνε για να μην ξεγλιστρήσει από τα χέρια της ο βαθμός της ισοπαλίας.

Οι “λύκοι” έδωσαν συνέχεια σε αρνητικό σερί εννέα αναμετρήσεων (0-4-5), πανηγύρισαν για τελευταία φορά τη νίκη επί της Τζένοα (1-0 εντός) στις 22 Σεπτεμβρίου. “Έχουμε ετοιμάσει διάφορες λύσεις για να αντιμετωπίσουμε την Μπολόνια, οι λεπτομέρειες θα κρίνουν την αναμέτρηση”, είπε ο προπονητής Ντ’ Αβέρσα. Εξέτισε την ποινή τιμωρίας του ο Ραμαντάνι, παράλληλα ετοιμοπόλεμος παρουσιάζεται ο Άλμκβιστ που, ωστόσο, δύσκολα θα πάρει φανέλα βασικού. Εκτός αποστολής τέθηκε ο Καμπά.

ΛΕΤΣΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΠΟΛΟΝΙΑ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-0) της Τορίνο. Σκόραραν οι Φαμπιάν (56′) και Ζίρκζεϊ (90+1′).

Την απειρία του 23χρονου τερματοφύλακα Τζεμέλο εκμεταλλεύτηκε η Μπολόνια και ο Φαμπιάν στο 56′ για να ανοίξει το σκορ κόντρα στην Τορίνο. Νωρίτερα δέχτηκε ισχυρή πίεση από τους φιλοξενούμενους που έχασαν τουλάχιστον 2-3 καλές ευκαιρίες και σκόραραν με τον Βλάσιτς, προτού το γκολ δεν μετρήσει ως οφσάιντ με απόφαση του VAR. Επιστροφή στο δρόμο των επιτυχιών για τους “ροσομπλού”, πανηγύρισαν την τρίτη νίκη τους σε τέσσερις αναμετρήσεις κρατώντας ισάριθμες φορές το μηδέν.

Δεν έχουν καταφέρει να σπάσουν το ρόδι μακριά από το “Renato Dall’ Ara” σε έξι αναμετρήσεις (0-5-1). “Είμαστε επικεντρωμένοι στη Λέτσε και δεν κοιτάμε τη βαθμολογία του πρωταθλήματος”, ανέφερε ο προπονητής Τιάγκο Μότα. Αρκετές και πάλι οι απουσίες που αντιμετωπίζει η Μπολόνια, κορυφαία αυτή του τραυματία Ορσολίνι. Νοκ άουτ τέθηκε την τελευταία στιγμή ο Ντε Σιβλέστρι.