* Νοκ άουτ παιχνίδι, με παράταση και πέναλτι σε περίπτωση ισοπαλίας.

* Αήττητη η Ποχάνγκ στα 7 τελευταία μεταξύ τους (4-3-0)

* Στο πρωτάθλημα (18/03 & 21/05): Ποχάνγκ – Γκανγκβόν 1-1 & Γκανγκβόν – Ποχάνγκ 0-0

Δείτε τα Προγνωστικά Νότιας Κορέας

ΠΟΧΑΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-1) επί της Ιντσεόν. Ο Ζέκα (12’) πέτυχε το καθοριστικό γκολ.

Με σημαντικό διπλό, το πρώτο μετά τις 8 Απρίλη, το οποίο την διατήρησε στη 2η θέση του πρωταθλήματος επέστρεψε από τη διακοπή των εθνικών ομάδων η Ποχάνγκ.

Το τελικό αποτέλεσμα αδικεί επιθετικά τις δύο ομάδες, αφού δημιούργησαν ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ. Καλύτερη για μία ώρα αγώνα η Ποχάνγκ, ξόδεψε δύο μεγάλες στιγμές (δοκάρι) στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους για να ντουμπλάρει το προβάδισμά της. Στο τελευταίο κομμάτι όπως οπισθοχώρησε και πιέστηκε ασφυκτικά από την Ιντσεόν, η οποία απάντησε στα δοκάρια, αλλά όχι στα τέρματα, χάνοντας σημαντικές στιγμές.

Στην προηγούμενη φάση του Κυπέλλου είχε εύκολο έργο στην έδρα της Σεονγκνάμ (0-3) της 2ης κατηγορίας.

ΠΟΧΑΝΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 6/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

ΓΚΑΝΓΚΒΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Σουγόν. Ο Γέονγκ Λι (26’) άνοιξε το σκορ για την Γκανγκβόν και ο Βέλντβικ (67’) ισοφάρισε για την Σουγόν.

Με την κυριακάτικη ισοπαλία η Γκανγκβόν έφτασε τα 9 παιχνίδια πρωταθλήματος δίχως νίκη (0-3-6) και διατηρήθηκε στην προτελευταία θέση της λίγκας, με μόλις δύο νίκες σε 19 αναμετρήσεις!

Στην Σουγόν οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία στα πρώτα δευτερόλεπτα, αλλά η Γκανγκβόν άνοιξε το σκορ με γέμισμα σε γεμάτη περιοχή. Δικαίως έφερε το ματς στα ίσια η Σουγόν, αλλά η αντίδραση της Γκανγκβόν στην ισοφάριση ήταν ενθαρρυντική, απείλησε σε τρεις περιπτώσεις στο τελευταίο 20λεπτο.

Όσον αφορά το Κύπελλο, στη φάση των “16” απέκλεισε την Γκίμπο της 2ης κατηγορίας με γκολ στις καθυστερήσεις (2-3).