*Πρώτο παιχνίδι για την ημιτελική φάση του κυπέλλου Δανίας, οπότε και ακολουθεί ρεβάνς την επόμενη εβδομάδα. Σε περίπτωση ίδιου σκορ στα δυο παιχνίδια, ακολουθεί ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 7/8 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στο πρωτάθλημα (κανονική διάρκεια): Οντένσε – Σοντερίσκε 2-1, Σοντερίσκε – Οντένσε 2-2

*Στα πλέι άουτ: Σοντερίσκε – Οντένσε 2-2

ΣΟΝΤΕΡΙΣΚΕ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Βέιλε, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για τη Σοντερίσκε. Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της, η ομάδα του Χένρικ Χάνσεν υποδέχθηκε τη Βέιλε, για τα πλέι άουτ, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Για ακόμη μια φορά δεν κατάφερε να προσδώσει τα αναμενόμενα στο πιο κρίσιμο παιχνίδι της σεζόν, κινήθηκε στη μετριότητα και παρότι είχε δοκάρι λίγο πριν φινάλε, μια αμυντική αδράνεια στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, την άφησε με άδεια χέρια.

Βρίσκεται έτσι ακόμη πιο κοντά στον υποβιβασμό, καθώς παραμένει τελευταία και στο -11 από τη ζώνη της σωτηρίας. Με τα περιθώρια να στενεύουν, ίσως το κύπελλο να αποτελεί πολυτέλεια τη δεδομένη χρονική στιγμή. Στα προημιτελικά απέκλεισε στα πέναλτι τη Χβίντοβρε. Μακροχρόνια και δεν επηρεάζει η απουσία του Μπάνγκορντ.

Σοντερίσκε Στατιστικά

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 6/8 τελευταία παιχνίδια της.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΟΝΤΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Άαρχους, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο τρίτο λεπτό, για να ισοφαρίσει αρχικά με την Σβέντσεν στο 58′ και εν τέλει να κάνει την ανατροπή με το εύστοχο πέναλτι του Γιεμπάλι, στις καθυστερήσεις.

Από ένα αήττητο σερί πέντε αγώνων προέρχεται η Οντένσε, μετρώντας τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη Κυριακή, η ομάδα του Αντρέας Αλμ φιλοξενήθηκε από την Άαρχους, για τα πλέι άουτ, κόντρα στην οποία επικράτησε με 1-2. Βρέθηκε από πολύ νωρίς πίσω και μέχρι το ημίχρονο δεν έδειξε κάτι το αξιοσημείωτο. Στην επανάληψη ωστόσο ήταν πολύ καλύτερη και έστω και φινάλε κατάφερε να ολοκληρώσει την ανατροπή με πέναλτι.

Παραμένει έτσι σε τροχιά διεκδίκησης της έβδομης θέσης στην τελική κατάταξη, που οδηγεί στα μπαράζ για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο. Στρέφει τώρα την προσοχή της στο κύπελλο, όπου στα πλαίσια των προημιτελικών απέκλεισε τη Ράντερς με συνολικό σκορ 3-2 (0-2 εκτός, 1-2 εντός).