*No Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στην κανονική διάρκεια: Ράντερς – Βίμποργκ 1-0, Βίμποργκ – Ράντερς 3-0

Δείτε τα Προγνωστικά Δανίας

ΒΙΜΠΟΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Λίνγκμπι, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο τρίτο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τα τέρματα των Εμεντά (25′) και Βέστεργκορντ (76′).

Αήττητη παραμένει εδώ και τέσσερα παιχνίδια η Βίμποργκ. Την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι άουτ, η ομάδα του Γιάκομπ Νίλσεν υποδέχθηκε τη Λίνγκμπι, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Αν και βρέθηκε πίσω με το “καλημέρα”, σταδιακά ισορρόπησε την κατάσταση και ισοφάρισε στα μέσα του ημιχρόνου. Γεγονός που της έδωσε ώθηση για να κάνει εν τέλει την ανατροπή προς το φινάλε.

Συνεχίζει έτσι την προσπάθεια της για την κατάληψη της πρώτης θέσης στα πλέι άουτ, η οποία οδηγεί στα πλέι οφ για το ευρωπαϊκό εισιτήριο. Επικράτησε στα πέντε από τα επτά τελευταία εντός της, στα οποία είχε και δυο ήττες. Εκτίει τιμωρία ο Μαντς Σέντεργκορντ, που συμπλήρωσε κάρτες.

Βίμποργκ Στατιστικά

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα οκτώ τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΡΑΝΤΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Οντένσε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ (60′, 88′), για να ισοφαρίσει ισάριθμες με τους Φουσεΐνι (75′) και Ένγκορντ (90’+2).

Από αήττητο σερί προέρχεται και η Ράντερς ωστόσο, με τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ράσμους Μπέρτελσεν υποδέχθηκε την Οντένσε, με την οποία αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2. Λίγα πράγματα σε ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, με το παιχνίδι να ανοίγει αρκετά μετά την ανάπαυλα. Αν και βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ, είχε απάντηση ισάριθμες φορές, σώζοντας το βαθμό στις καθυστερήσεις.

Πρώτη απώλεια μετά τις τρεις νίκες που προηγήθηκαν κόντρα σε Λίνγκμπι (6-2 εντός), Χβίντοβρε (1-3 εκτός) και Βέιλε (1-2 εντός), οπότε και μοιράζεται την κορυφή των πλέι οφ με τη σημερινή της αντίπαλο. Ηττήθηκε μια φορά στις έξι τελευταίες εξόδους της (3-2-1). Συμπλήρωσε κάρτες ο μέσος Γιον Μπιέρκενγκρεν.