* Over 2.5 τα 11/12 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, τα 9 εξ αυτών συνδυάστηκαν με Goal/Goal.

* Αήττητη η Κασίμπασα στα 4 τελευταία μεταξύ τους (2-2-0)

* Στον 1ο γύρο (17/09): Αλάνιασπορ – Κασίμπασα 3-3

Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας

ΚΑΣΙΜΠΑΣΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (2-3) επί της Τραμπζονσπόρ. Ο Ντεστάν (19’) άνοιξε το σκορ για την Τραμπζονσπόρ, αλλά οι Καρά (47’), Χαϊραντίνοβιτς με πέναλτι (58’), Ντα Κόστα (75’) γύρισαν το ματς για την Κασίμπασα και ο Γιλντιρίμ (90+1’) διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Με σπουδαίο διπλό στην έδρα της Μπεσίκτας (1-3) άνοιξε τον Ιανουάριο, με σπουδαίο διπλό στην Τραπεζούντα τον έκλεισε την περασμένη Δευτέρα και σκαρφάλωσε στην 7η θέση της Super Lig!

Με οργανωμένη την άμυνά της δέχθηκε το πρώτο γκολ, γλίτωσε το 2-0 στο φινάλε του ημιχρόνου, το οποίο πέρασε δίχως να απειλήσει η ίδια. Ισοφάρισε όμως σε μία από τις γνωστές της γρήγορες μεταβάσεις στο ξεκίνημα της επανάληψης και άρπαξε το μομέντουμ του ματς. Σε νέο επιθετικό transition κέρδισε το πέναλτι για την ανατροπή, ακολούθως γλίτωσε την ισοφάριση με αρωγό το δοκάρι και χτύπησε ξανά στο χώρο για το 1-3!

Στα μεταγραφικά, απέκτησε δανεικό τον Πορόσο (στόπερ) και παραχώρησε με το ίδιο καθεστώς τον Γκομίς (μέσος) στην Σαλερνιτάνα.

Λίγες οι πιθανότητες να επιστρέψει κάποιος εκ των Γιαννιώτη (κίπερ), Τσιφτπινάρ (στόπερ), σταθερά τραυματίες οι Σαντίκι (μέσος), Μπαστιέν (μέσος), Τσετίνκαγια (εξτρέμ), ενώ ο Ομερούο (στόπερ) συνεχίζει με την Εθνική Νιγηρίας.

ΚΑΣΙΜΠΑΣΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 7/8 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 9/12 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΑΛΑΝΙΑΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Πεντίκσπορ. Ο Τιάμ (78’) άνοιξε το σκορ για την Πεντίκσπορ και ο Φερ (82’) ισοφάρισε για την Αλάνιασπορ.

Δεύτερη κολλητή ισοπαλία από την οποία δεν έμεινε ευχαριστημένη, 4η στα 6 τελευταία παιχνίδια της στην Super Lig, αλλά διατηρεί μία αξιόλογη απόσταση από την επικίνδυνη ζώνη.

Γλίτωσε το γκολ νωρίς μετά από λάθος στο build up και σε κόρνερ λίγο αργότερα, έκλεισε το πρώτο ημίχρονο με τη μοναδική της καλή στιγμή. Απείλησε πρώτη στο δεύτερο μέρος και το φαινομενικό προβάδισμά της ακυρώθηκε μέσω VAR για “soft” φάουλ 20 δευτερόλεπτα πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα! Πληγώθηκε σε μετάβαση των φιλοξενούμενων για το 0-1, αλλά είχε άμεση αντίδραση οδηγώντας σε λάθος με πίεση ψηλά στο γήπεδο για το 1-1.

“‘Ήταν ένα παιχνίδι που γενικά παίξαμε καλά, αλλά πρέπει να κάνουμε λιγότερα λάθη. Ήταν σημαντική η αντίδραση των παικτών μου στο γκολ των αντιπάλων.” δήλωσε ο κόουτς Τεκέ.

Συμπλήρωσε κάρτες ο βασικός στόπερ Αλίτι, παραμένει τραυματίας ο Σίλβα (φορ).