*2-3 Goals τα τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στον πρώτο γύρο: Ανζέ – Παρί 2-0

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΠΑΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Ροντέ, για το πρωτάθλημα. Το αυτογκόλ του Κολοντζιέιτσακ στο 36ο λεπτό, διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα.

Την ήττα υπέστη και πάλι η Παρί, βάζοντας τέλος στο αήττητο σερί των έντεκα αγώνων πρωταθλήματος (5-6-0) που είχε φτιάξει. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Στεφάν Ζιλί φιλοξενήθηκε από τη Ροντέ, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-0. Αν και καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, βρέθηκε πίσω λίγο μετά το μισάωρο και κόντρα στη ροή, από ένα αυτογκόλ. Είχε την επιθετική πρωτοβουλία στην πορεία, αλλά δεν άλλαξε κάτι.

Πρώτη απώλεια που είχε μετά από τρεις διαδοχικές νίκες, επί των Γκρενόμπλ (2-1 εντός), Τρουά (1-2 εκτός) και Βαλενσιέν (2-1 εντός), βρίσκεται σταθερά στην πεντάδα, δίνοντας μάχη για την εξασφάλιση των πλέι οφ. Αήττητη στα πέντε τελευταία εντός της (3-2-0), έχοντας επικρατήσει στα τρία πιο πρόσφατα εξ αυτών. Εξέτισαν την τιμωρία τους οι Σεργκί και Μαντουκί.

Παρί Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 Goals τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΑΝΖΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Γκινγκάμπ, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 37′ με τον Ραολισοά και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, βρήκε και δεύτερο τέρμα στο 83ο λεπτό με τον Ντιονί.

Αήττητη παρέμεινε για πέμπτο διαδοχικό παιχνίδι η Ανζέ, έχοντας τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες. Στα πλαίσια της προηγούμενης αγωνιστικής, η ομάδα του Αλεξάντρ Ντουζέ φιλοξενήθηκε από τη Γκινγκάμπ, της οποίας και επικράτησε με 1-2. Ισορροπημένο σε γενικές γραμμές το μεταξύ τους, με την ίδια να δέχεται προσωρινά την ισοφάριση στο φινάλε του ημιχρόνου, αλλά να αποφεύγει πιθανή απώλεια στα τελευταία λεπτά.

Δεύτερη διαδοχική νίκη, μετά και το εντός 2-1 επί της Τρουά, οπότε και είναι μόνη δεύτερη στην κατάταξη, στο -3 από την πρωτοπόρο Οσέρ και στο +1 από τη Σεντ Ετιέν που ακολουθεί. Έμεινε αλώβητη στις τέσσερις πιο πρόσφατες εξόδους της (2-2-0).