*Φετινά ματς: Σικάγο – Ουάσινγκτον 0-0.

*Έρχονται από 6/10 Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΟΥΑΣΙΝΓΚΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-3 κόντρα στη Φιλαδέλφεια. Το 0-1 στο 5’, το 0-2 έκανε ο ΜακΓκλίν στο 13’, το 0-3 έκανε ο Γκάζνταγκ στο 38’. Το τελικό 1-3 ήρθε στο 88’ για την Ουάσινγκτον.

Είναι σε κακή κατάσταση, έχασε και απ’ τη Φιλαδέλφεια την περασμένη εβδομάδα. Ο αντίπαλος έκανε καταπληκτικό πρώτο ημίχρονο, σκόραρε τρεις φορές μέχρι το 38’ και κάπου εκεί καθάρισε το ματς, στο δεύτερο 45λεπτο απλώς διαχειρίστηκε την κατάσταση, η Ουάσινγκτον μείωσε στο φινάλε. Τέταρτη σερί ήττα σ’ όλες τις διοργανώσεις, τρίτη στο MLS, ερχόταν από εκτός έδρας ήττα 1-0 απ’ τη Νέα Υόρκη Ρεντ Μπουλς και τη βαριά εκτός έδρας ήττα 4-0 κόντρα στη Νιου Ίνγκλαντ στο φινάλε του Ιουλίου, μετρά ρεκόρ 2-1-4 στις τελευταίες εφτά αγωνιστικές. Με 30 πόντους η Ουάσινγκτον είναι 10η στην Ανατολή.

ΟΥΑΣΙΝΓΚΤΟΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 στα 11/16 τελευταία παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*ΝG στα τελευταία 5/6 παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΙΚΑΓΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 κόντρα στο Βανκούβερ. Το γκολ ο Γουάιτ στο 19’.

Δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι το Σικάγο, έχασε και απ’ το Βανκούβερ την Τετάρτη. Το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό για το Βανκούβερ, που βρήκε ευκαιρίες, σκόραρε στο 19’ και στη συνέχεια υπερασπίστηκε το προβάδισμα. Υπέφερε στο δεύτερο μέρος, ο αντίπαλος πίεσε αρκετά και άξιζε την ισοφάριση, αλλά ήταν άστοχος. Τρίτη σερί ήττα μετά το εκτός έδρας 3-0 απ’ τους Γκάλαξι και το εντός έδρας 1-3 κόντρα στο Ορλάντο, είχαν προηγηθεί τρεις διαδοχικές νίκες, όλες εντός έδρας κόντρα σε Νάσβιλ (1-0), Μόντρεαλ (3-0) και Τορόντο (1-0). Είχαν προηγηθεί η εκτός έδρας ήττα 3-1 κόντρα στο Ορλάντο και οι δύο σερί νίκες κόντρα σε Πόρτλαντ (2-1 εκτός) και Κάνσας (1-0 εκτός), όπως και τρεις σερί ήττες σ’ όλες τις διοργανώσεις, δεν είχε νίκη για έξι αγωνιστικές (0-3-3). Με 32 πόντους καταλαμβάνει την 9η θέση της Ανατολής. Επιστρέφει ο Χιμένες (Μέσος, 24).