7η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΝΟΥΜΠΛΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Ουνιόν Εσπανιόλα με σκορ 5-3, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Φρίας στο 12’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ρόζας στο 28’. Το 2-1 πέτυχε ο Γκονζάλεζ στο 40’ και το 3-1 ο Φρίας στο 55’. Το 3-2 έκανε ο Γκρατσιάνι στο 61’ και το 4-2 ο Βέκιο στο 74’. Μείωσε σε 4-3 ο Σάντσες στο 76’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ουρίμπε στο 88’.

Πάλεψε η Νουμπλένσε, αλλά δεν μπόρεσε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Ουνιόν Εσπανιόλα. Ανοιχτό ματς με πληθώρα ευκαιριών και για τις δύο ομάδες, σκοράροντας τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Εν τέλη οι γηπεδούχοι αποδείχθηκαν αποτελεσματικότεροι, παίρνοντας το τρίποντο.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα. Είναι μεν μαχητική και βρίσκει δίχτυα μονίμως από την αρχή της σεζόν, αλλά παράλληλα είναι τρομερά επιρρεπής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να είναι ελάχιστες οι περιπτώσεις στις οποίες κράτησε ανέπαφη την εστία της μέχρι στιγμής. Μπορεί να εκμεταλλευτεί το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι είχαν μεσοβδόμαδο αγώνα, ώστε να πιέσουν περισσότερο, χωρίς όμως αυτό να σημαίνει πως δεν θα δεχθεί εξίσου πίεση.

Νουμπλένσε Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΚΟΛΟ ΚΟΛΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Σέρο Πορτένο με σκορ 1-0, στα πλαίσια της φάσης των ομίλων του Κόπα Λιμπερταδόρες. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Σεπέδα στο 90+4’.

Μέτρια εμφάνιση, αλλά με θετικό αποτέλεσμα για την Κόλο Κόλο. Λίγες οι ευκαιρίες που δημιούργησε, απείλησε με ακόμα λιγότερες από αυτές, όμως κατάφερε στις καθυστερήσεις να πετύχει το καθοριστικό γκολ. Αμυντικά δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου, διατηρώντας εύκολα το μηδέν παθητικό.

Συνέχεια στο αήττητο σερί της θέλει να δώσει, επιστρέφοντας στις εγχώριες αναμετρήσεις. Είναι ανεβασμένη αυτή την περίοδο, φαίνεται να βρίσκει και πάλι ρυθμό ύστερα από τα σκαμπανεβάσματα που είχε το προηγούμενο διάστημα, βρίσκοντας δίχτυα στα περισσότερα παιχνίδια της. Σταθερή αμυντικά, δεν δέχεται εύκολα γκολ, ακόμα και μακριά από το γήπεδό της, έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της στις τρεις από τις πέντε εξόδους της.