*Πλέι οφ πρωταθλητή, 7η αγωνιστική

*Βόρειος όμιλος.

*Στον Α’ γύρο: Λεβαδειακός – Νίκη Βόλου 2-0

*Στην κανονική διάρκεια: Νίκη Βόλου – Λεβαδειακός 0-1 και Λεβαδειακός – Νίκη Βόλου 2-0

*Στο κύπελλο: Λεβαδειακός – Νίκη Βόλου 1-1 και Νίκη Βόλου – Λεβαδειακός 1-0

Δείτε τα προγνωστικα για παμε στοιχημα

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ

Προηγούμενο ματς: Μεγάλη νίκη γοήτρου με 2-3 απέναντι στην ΑΕΛ εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική των πλέι οφ. Μολονότι έμεινε δις πίσω στο σκορ (23′, 49′), κατάφερε να ισοφαρίσει άμεσα ισάριθμες φορές (30′, 54′). Στο δεύτερο ημίχρονο, έφτασε στην ανατροπή με το γκολ του Λίταινα στο 69′.

Μπορεί εδώ και καιρό να έχει μείνει χωρίς στόχους, ωστόσο η Νίκη Βόλου δείχνει στα πλέι οφ πως φέτος αδίκησε τον εαυτό της και θα μπορούσε να μείνει πιο κοντά στις πρώτες θέσεις, αν δεν είχε υποπέσει σε τόσες πολλές γκέλες. Εξαιρετική στην Λάρισα, κατάφερε για πρώτη φορά στην ιστορία της να κερδίσει στην έδρα της ΑΕΛ και η νίκη πανηγυρίστηκε έντονα από τον κόουτς Ελευθερόπουλο και τους παίκτες. «Μας άξιζε να γράψουμε ιστορία με το διπλό στην Λάρισα», το σχόλιο του Έλληνα τεχνικού.

Αήττητη στα τελευταία τρία παιχνίδια (1-2-0), θέλει να συνεχίσει το αήττητο σερί της και απέναντι στον πρωταθλητή Λεβαδειακό. Τραυματίες παραμένουν οι Παναγιωτίδης και Μιράντα.

Νίκη Βόλου Στατιστικά

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

*3/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε με 2-0 τον Μακεδονικό εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική των πλέι οφ. Άνοιξε το σκορ στο 12′, ενώ ο Ρόμο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στις αρχές της επανάληψης (48′).

Ήταν δίκαιο και έγινε πράξη η άμεση επάνοδός του στην μεγάλη κατηγορία. Κατέκτησε και μαθηματικά το πρωτάθλημα μετά την άνετη επικράτηση σε βάρος του Μακεδονικού (2-0) και ήδη καταστρώνει τα πλάνα του για την επόμενη σεζόν. Δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στον σύλλογο της Θεσσαλονίκης, έπαιξε με το γνωστό του στυλ και δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης.

Στα τελευταία ματς, ο Σωκράτης Οφρυδόπουλος ενδέχεται να δώσει χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που δεν έπαιξαν πολύ φέτος. Επιστρέφουν στην αποστολή οι Μεχία και Σωτηράκος, εκτός έμειναν οι Γκροφ, Λόπεζ, Νικολιάς, Κουάδρα, Γκεζαλί και Γκουστάβο.