*Δεν υπάρχει νίκη φιλοξενούμενου σε τέσσερα ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες.

ΝΑΣΒΙΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 2-1 επί του Τορόντο. Το 1-0 ο Κοέλιο στο 34’, ισοφάρισε το Τορόντο στο 65’ και έκανε το 1-2 στις καθυστερήσεις.

Πήρε σπουδαία νίκη την Τετάρτη εκτός έδρας κόντρα στο Τορόντο, χάρη σε γκολ στις καθυστερήσεις. Καλύτερο το Τορόντο στο πρώτο ημίχρονο, είχε χαμένο πέναλτι και γκολ, μπορούσε να πάρει πιο ευρύ προβάδισμα. Στο δεύτερο μέρος υποχώρησε πολύ, δεν έκανε καλή εμφάνιση, το Νάσβιλ ισοφάρισε και ήταν επικίνδυνο, στο φινάλε βρήκε το 1-2 και “έκλεψε” τη νίκη. Επιστροφή στις νίκες έπειτα από δύο αγωνιστικές (0-1-1), μετρά ρεκόρ 2-3-1 στις τελευταίες έξι αγωνιστικές, έχει ρεκόρ 4-4-3 στα τελευταία 11 ματς πρωταθλήματος. Βρίσκεται στην 8η θέση.

ΝΑΣΒΙΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 11/18 Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 13/19 G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 κόντρα στους ΛΑ Γκάλαξι. Το 1-0 ο Γιόβελιτς στο 41’, το 2-0 ήρθε στο 49’.

Στοίχισαν οι λεπτομέρειες στο εκτός έδρας ματς με τους Γκάλαξι την Τετάρτη για τη Νέα Υόρκη Σίτι, που δεν έκανε κακή εμφάνιση. Ισορροπημένο το πρώτο ημίχρονο, το γκολ ήρθε λίγο πριν την ανάπαυλα για την ομάδα του Λος Άντζελες, που βρήκε δεύτερο γκολ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους. Η Νέα Υόρκη πάλεψε να μπει ξανά στο ματς, αλλά δεν είχε αποτελεσματικότητα. Δεύτερη σερί ήττα μετά το εντός έδρας 2-3 απ’ το Κολόμπους, νωρίτερα πήρε πέντε διαδοχικές νίκες, μετρά ρεκόρ 8-0-3 στις τελευταίες 11 αγωνιστικές, καταλαμβάνει την 4η θέση της Ανατολής. Επιστρέφει ο Ίλενιτς (Αμυντικός, 14).