*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 6/8 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 6/8 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αμερικής

ΝΑΣΒΙΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον του Σαν Αντόνιο με σκορ 1-0, στα πλαίσια της φάσης των «64» του κυπέλλου. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Ζούμπακ στο 71’.

Μέτρια εμφάνιση, αλλά θετικό αποτέλεσμα και πρόκριση για τη Νάσβιλ που αγωνίστηκε με αρκετές αλλαγές όπως ήταν αναμενόμενο. Είχε τον έλεγχο στο ματς και κατάφερε να βρει δίχτυα στην επανάληψη, ενώ αμυντικά παρέμεινε σταθερή, κρατώντας το μηδέν. Να επιστρέψει στις νίκες και στο πρωτάθλημα είναι ο στόχος της σήμερα, όμως μπροστά της βρίσκει μια από τις πιο δυνατές ομάδες της κατηγορίας, η οποία αναμένεται να της βάλει δύσκολα. Δυνατή μεσοεπιθετικά, σκοράρει με συνέπεια, όμως αμυντικά δείχνει να έχει θέματα το τελευταίο διάστημα.

Νάσβιλ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΤΛΑΝΤΑ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον του Μέμφις με σκορ 1-1, στα πλαίσια της φάσης των «64» του κυπέλλου. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Βολφ στο 3’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Γκούντρουμ με πέναλτι στο 90+6’. Την πρόκριση πανηγύρισε το Μέμφις στην παράταση με το γκολ του Πίκερινγκ στο 100’.

Δεν έπεισε με την εικόνα της και γνώρισε τον αποκλεισμό η Ατλάντα Γιουνάιτεντ. Μπήκε δυνατά και πήρε από νωρίς προβάδισμα στο σκορ, όμως στις καθυστερήσεις του αγώνα δέχθηκε την ισοφάριση από την άσπρη βούλα, ενώ στην παράταση δέχθηκε την ανατροπή. Την απόλυτη προσοχή της στο πρωτάθλημα στρέφει πλέον και στο να παραμείνει στο δρόμο των θετικών αποτελεσμάτων. Είναι σε καλή κατάσταση, όμως αντιμετωπίζει πάρα πολλά προβλήματα αμυντικά, κυρίως προς το τέλος των αναμετρήσεών της, αφού βγάζει αδράνεια.