*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΜΙΝΤΛΕΣΜΠΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Λιντς με σκορ 3-2, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Λαθ στο 3’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Τζέιμς στο 5’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Σάμερβιλ στο 7’. Το 3-1 πέτυχε ο Πιρόε στο 38’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Λαθ στο 45’.

Προσπάθησε η Μίντλεσμπρο, αλλά δεν κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Λιντς. Παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε στο σκορ, η συνέχεια δεν ήταν με το μέρος της, αφού υπέκυψε εύκολα στην πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη την ανατροπή. Το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει πριν το ημίχρονο, αλλά χωρίς να μπορέσει να πάρει κάτι παραπάνω από το ματς.

Μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα θα χρειαστεί στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να ξεπεράσει το εμπόδιο της μαχητικής Ίπσουιτς. Έχει πολλά σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της το τελευταίο διάστημα, βρίσκει παρ’ όλα αυτά το δρόμο προς τα δίχτυα, αλλά δεν της είναι πάντα αρκετό ώστε να αποσπάσει τα αποτελέσματα που επιθυμεί. Εντός έδρας είναι αρκετά πιο αποτελεσματική, μετράει πέντε νίκες σε έξι αγωνιστικές, έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της στις τέσσερις από αυτές.

Μίντλεσμπρο Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΙΠΣΟΥΙΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κόβεντρι με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Χιρστ στο 6’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μπαρνς στο 41’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γουίλιαμς με αυτογκόλ στο 90+6’.

Ακόμα μία καλή εμφάνιση και δεύτερη σερί νίκη για την Ίπσουιτς. Εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο, ενώ το διατήρησε εύκολα ως τις καθυστερήσεις, όπου και εν τέλη υπέκυψε.

Ρυθμό φαίνεται να βρήκε ξανά και θέλει να περάσει από τη δύσκολη έδρα της Μίντλεσμπρο, διατηρώντας την απόστασή της από την κορυφή στον πόντο. Παραμένει κίνδυνος για κάθε άμυνα, διαθέτει μακράν την πιο παραγωγική επίθεση του πρωταθλήματος, έχοντας πετύχει 41 γκολ σε δεκαεννέα αγωνιστικές. Αμυντικά κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι, με τις περιπτώσεις που δεν έχει δεχθεί γκολ να είναι λιγοστές από την αρχή της σεζόν. Μαχητική στις εξόδους της, απέτυχε να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα μόλις σε μία, η οποία ήταν και η μοναδική όπου δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.