9η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΟΜΠΡΕΣΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κοπιαπό, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Ροσέλ στο 34’ και το 2-0 ο Γκουτιέρεζ στο 55’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Μουντέρ στο 62’.

Την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε η Κομπρεσάλ με μια πολύ καλή εμφάνιση. Είχε τον έλεγχο του ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα και στα δύο ημίχρονα. Η άμυνά της ήταν σταθερή και δεν επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να παραβιάσουν την εστία της.

Να διπλασιάσει τις νίκες της έχει ως στόχο, φιλοξενώντας την μετριότατη το τελευταίο διάστημα Νουμπλένσε. Πήρε ψυχολογία ύστερα από τη νίκη της, έχει παράλληλα και το πλεονέκτημα έδρας για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι και θέλει σιγά σιγά να μειώσει την απόστασή της από την εφτάδα, δημιουργώντας ένα σερί θετικών αποτελεσμάτων.

Κομπρεσάλ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΟΥΜΠΛΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Παλεστίνο, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Σουάρεζ στο 41’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Άρτσε στο 88’.

Θετικά στοιχεία άφησε με την εμφάνισή της παρά την ήττα η Νουμπλένσε. Είχε πολλές ευκαιρίες και απείλησε με τις περισσότερες, όμως δεν μπόρεσε να διαπεράσει τον εξαιρετικό τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων που βρέθηκε σε τρομερή μέρα. Αμυντικά υπέκυψε εύκολα στην πίεση της Παλεστίνο, δεχόμενη γκολ και στα δύο ημίχρονα.

Πολλά τα σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή της, δείχνει να μην μπορεί να βρει σταθερότητα, με βασικό της πρόβλημα να είναι η άμυνά της. Δέχεται εύκολα γκολ και αυτό είναι που της δυσκολεύει σε μεγάλο βαθμό την προσπάθεια για θετικά αποτελέσματα. Είναι μεν μαχητική, συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα στις περισσότερες αναμετρήσεις της, όμως αυτό δεν της είναι συχνά αρκετό.