*6η αγωνιστική.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αφήνει εξαιρετικές εντυπώσεις στην έναρξη της σεζόν, πήρε ακόμη μια νίκη την περασμένη εβδομάδα, αυτή τη φορά εκτός έδρας κόντρα στον Ηρόδοτο. Ο αντίπαλος ήταν ανταγωνιστικός μόνο στο πρώτο ημίχρονο, έβγαλε φάσεις και θα μπορούσε να έχει προηγηθεί, ωστόσο στο δεύτερο 45λεπτο η Καλλιθέα ήταν πολύ καλύτερη, πιο ουσιαστική και περισσότερο παραγωγική. Επικράτησε δίκαια η αθηναϊκή ομάδα, ήταν η τρίτη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πρωταθλήματος, είχαν προηγηθεί εκείνες κόντρα σε Ιεράπετρα (1-2 εκτός) και Αιγάλεω (1-0 εντός). Με 9 πόντους και δύο ματς λιγότερα, η Καλλιθέα βρίσκεται στην έβδομη θέση της βαθμολογίας του νοτίου ομίλου.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 2-0 επί του Ηροδότου. Στο 53’ το 0-1 με τον Μουνιέ, το 0-2 έκανε ο Ποζατζίδης στο 85’.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Μετρά 3/5 ΝG σ’ όλες τις διοργανώσεις (δες το στη betshop).

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια σ’ όλες τις διοργανώσεις.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Είναι σε καλή κατάσταση, το έδειξε και την περασμένη εβδομάδα στο εντός έδρας ματς με τον ΟΦ Ιεράπετρας. Ήταν πιεστικός απ’ την αρχή, ωστόσο στο πρώτο ημίχρονο δεν είχε αποτελεσματικότητα. Στο δεύτερο μέρος οι Βοιωτοί ήταν αυτοί που έπρεπε σ’ όλους τους τομείς, σκόραραν δύο φορές μέχρι το 54’ και κάπου εκεί το ματς τελείωσε οριστικά. Δεύτερο σερί «τρίποντο» μετά το άνευ αγώνα 3-0 επί της Ζακύνθου, τρίτο σε πέντε αγωνιστικές, είχαν προηγηθεί οι ισοπαλίες με Χανιά (1-1) και Διαγόρα (1-1 εκτός).

Ανέβηκε στους 11 πόντους ο Λεβαδειακός και καταλαμβάνει την 3η θέση του Νοτίου Ομίλου, στο -1 απ’ την Καλλιθέα. Μεσοβδόμαδα επιβεβαίωσε την άνοδο του με το σπουδαίο εντός έδρας 3-2 επί του Ολυμπιακού για το Κύπελλο, αποτέλεσμα που του προσφέρει ψυχολογία. Η αποστολή: Στογιάνοβιτς, Σαμασά, Βλάχος, Βήχος, Τσάπρας, Μανιώτης, Τζημόπουλος, Λιάγκας, Μπαχανάκ, Παναγιώτου, Νίκας, Νίλι, Μεχία, Βρακάς, Μουτίνιο, Χάμοντ, Μυτίδης, Πολέτο, Δούμτσιος, Λινάρδος

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 3-2 επί του Ολυμπιακού για το Κύπελλο. Προηγήθηκε 2-0 ο Λεβαδειακός με τα γκολ των Πολέτο και Παναγιώτου, ο Ολυμπιακός μείωσε με τον Σεμέδο. Στο 61’ ο Δούμτσιος το 3-1, μείωσε στο 63’ ο Ρόνι Λόπες, το 3-2 δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε.