Interwetten: Λειψία – Σάλκε με κορυφαίες αγορές

Ανανεώθηκε:
interwetten logo 2019

Η Λειψία μάχεται με τη Σάλκε για την Μπουντεσλίγκα και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Λειψία – Σάλκε στην Interwetten

Αήττητη είναι η Λειψία φέτος, που μετράει μία νίκη και μία ισοπαλία σε δύο αγωνιστικές του γερμανικού πρωταθλήματος. Έπαιξε αρχικά μέσα στην έδρα της με τη Μάιντς και είχε ένα άνετο βράδυ, αφού επικράτησε χωρίς προβλήματα με 3-1. Η επόμενη αντίπαλός της ήταν η Λεβερκούζεν εκτός, σε ένα ματς που η ισοπαλία ήταν μάλλον αναμενόμενη με βάση τα όσα έδειξαν οι δύο ομάδες. Η Λειψία προηγήθηκε στο 14’ με τέρμα του Φόρσμπεργκ, αλλά σε έξι λεπτά ήρθε η ισοφάριση και το 1-1 παρέμεινε ως το τέλος. Πέρσι τερμάτισε στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με συγκομιδή 66 βαθμών.

Με το “αριστερό” άρχισε τη σεζόν 2020-2021 η Σάλκε. Δεν έχει μέχρι στιγμής βαθμολογική συγκομιδή, αφού μετράει δύο ήττες. Πρώτα έχασε κατά κράτος στην Αλιάντς Αρένα από την Μπάγερν Μονάχου με ένα σαρωτικό 8-0. Στην έδρα της δεν είχε καλύτερη τύχη, αφού και πάλι ηττήθηκε, αυτή τη φορά από τη Βέρντερ Βρέμης με 3-1. Και την προηγούμενη αγωνιστική περίοδο, πάντως, είχε πάρα πολλά αρνητικά αποτελέσματα στο δεύτερο μισό και τελικά βγήκε 12η στην κατάταξη.

Λειψία – Σάλκε στην Interwetten

Στην Interwetten μπορείτε να βρείτε πλήθος από στοιχηματικές επιλογές για το συγκεκριμένο παιχνίδι, όλα τα βασικά στοιχήματα, μέχρι ειδικά ομάδων και παικτών, αλλά και κάρτες, κόρνερ και σκόρερ, μεταξύ άλλων.