17η αγωνιστική

*Με g/g ολοκληρώθηκαν οι τελευταίες 4 αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

*Χωρίς χρήση VAR.

ΙΝΤΕΡ ΤΟΥΡΚΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη με 0-3 επί της ουραγού Χέλσινγκφορς. Ανώτερη στο 1ο ημίχρονο, εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό της πλεονέκτημα από το 23′ και πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων στο 45′. Μπήκε δυνατά στο β’ μέρος, κάνοντας το 0-3 στο 57′, με το υπόλοιπο παιχνίδι να αποκτά διαδικαστικό χαρακτήρα. Χαλάρωσε, απειλήθηκε, αλλά κράτησε το μηδέν μέχρι τέλους.

Πρώτη της νίκη μετά από δύο συνεχόμενες ήττες στο πρωτάθλημα. Βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας, στο -1 από την πρώτη εξάδα και την 6η Σεϊναγιόεν. Μετράει μόλις 1 νίκη στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, με τα τρία από αυτά να ολοκληρώνονται με over3.5+g/g.

Εκτός ο Ογιάλα.

Ίντερ Τούρκου Στατιστικά

*N/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΣΕΪΝΑΓΙΟΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Άφησε πίσω τον ευρωπαϊκό αποκλεισμό από τη Λίλεστρομ, επικρατώντας εντός έδρας της Ούλου με 3-2. Προηγήθηκε νωρίς (1-0 στο 6′), κυριαρχώντας στο 1ο ημίχρονο και σπαταλώντας μεγάλες ευκαιρίες για δεύτερο γκολ. Το βρήκε νωρίς στο β’ μέρος (2-0 στο 57′), με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν σε 2-1 στο 66′. Άμεση η αντίδραση της, πίεσε και έκανε το 3-1 στο 75′. Το τελικό 3-2 διαμορφώθηκε στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αήττητη εδώ και έξι αγωνιστικές (3-3-0), όλες συνοδευόμενες από g/g. Αναρριχήθηκε στην 6η θέση της βαθμολογίας, στο +1 από την εξάδα του υποβιβασμού και την 7η Ίντερ Τούρκου. Μετράει μόλις 2 νίκες σε 7 εκτός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα (2-1-4), έχοντας σκοράρει 7 γκολ στο διάστημα αυτό.

Τιμωρημένος ο Ντάνγουντι. Αμφίβολος ο Εστ.