24η Αγωνιστική

* Goal/Goal & Over 2.5 τα 5/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Αργεντινής

ΙΝΤΕΠΕΝΤΙΕΝΤΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με τη Χιμνάσια Λα Πλάτα. Ο Μαρτίνες (54’) άνοιξε το σκορ για την Ιντεπεντιέντε, αλλά ο Ντομίνγκες ισοφάρισε για τη Χιμνάσια στο 90+5’, ενώ δευτερόλεπτα αποβλήθηκε συμπαίκτης του.

Άγγιξε το πρώτο της διπλό με τον Σιελίνσκι στον πάγκο η “ρόχο”, λύγισε στο τέλος την Παρασκευή στη Λα Πλάτα, αλλά ο βαθμός κρίνεται πολύτιμος στη δύσκολη βαθμολογική θέση που βρίσκεται.

Ισορροπημένο, κλειστό το πρώτο ημίχρονο απέναντι στη Χιμνάσια, χτύπησε σε γρήγορη αντεπίθεση για το προβάδισμα στο ξεκίνημα της επανάληψης και πλησίασε στο 0-2 σε νέα μετάβαση. Πιέστηκε αρκετά στα τελευταία λεπτά, ο κίπερ Ρέι πραγματοποίησε καίριες επεμβάσεις πριν ισοφαριστεί παίζοντας με παίκτη παραπάνω!

Ανίκητη στην Αβεγιανέδα (4-2-0) υπό τις οδηγίες του Σιελίνσκι, κυνική η εμφάνισή της στο 1-0 επί της Ουρακάν την προηγούμενη Κυριακή.

Ετοιμάζει δύο αλλαγές στην 11αδα ο κόουτς κι αναμένεται να επιστρέψει σε σχήμα με δύο επιθετικούς.

Εξέτισε τιμωρία ο Σαραφιόρε (μέσος), αντιθέτως συμπλήρωσε κάρτες ο Ορτίς (μέσος). Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Πότσο (μέσος), Μάρκες (εξτρέμ).

ΙΝΤΕΠΕΝΤΙΕΝΤΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* “2-3 γκολ”τα 7/8 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα 5/6 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΝΙΟΥΕΛΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-0) από την Σεντράλ Κόρδοβα. Ο Γκόνι άνοιξε το σκορ στο 26ο λεπτό και ο Γκάμπα το διαμόρφωσε στο 85’.

Μετά από τέσσερις διαδοχικές ισοπαλίες (όλες με γκολ), το αήττητο σερί (3-5-0) της Νιούελς διεκόπη την Παρασκευή στο Σαντιάγο ντελ Εστέρο, όπου αδίκησε τον εαυτό της.

Ήταν καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, απείλησε πρώτη σε αντεπίθεση και ξόδεψε σημαντικές ευκαιρίες μετά το προβάδισμα της Σεντράλ σε στατική φάση. Κορυφαίος του αγώνα ο γηπεδούχος κίπερ, άξιζε τουλάχιστον ένα γκολ η ομάδα του Χάιντσε, που δέχθηκε ένα freak δεύτερο γκολ, με σουτ λίγο κάτω από την σέντρα!

Εξέτισε τιμωρία δύο αγωνιστικών κι επιστρέφει στο αρχικό σχήμα ο κομβικός Σφόρτσα (αμ. χαφ), αντιθέτως συμπλήρωσε κάρτες ο βασικός Μοσκέρα (δεξί μπακ/στόπερ). Παραμένουν εκτός λόγω ενοχλήσεων οι σημαντικοί Γκόμες (μέσος), Σόρδο (εξτρέμ).